General Atomics, yeni nesil bilgisayar çipleri geliştirmek için Hintli startup ile stratejik ortaklık kuruyor

‘Giriş’e bir destek olarak Hindistan‘ girişim, Genel Atomik Havacılık Sistemleri yeni nesil bilgisayar çipleri, entegre devreler ve diğer yarı iletken teknolojileri geliştiren Hintli bir start-up şirketi ile stratejik bir ortaklık duyurdu.

Genel Atom Havacılık Sistemleri (GA-ASI), 3rdiTech ile stratejik bir ortaklık duyurmaktan mutluluk duyar” dedi. Dr Vivek Lallgenel müdürü General Atomics Global Corporation.

“Yarı iletkenler bu çağın belirleyici teknolojisi olacak. 3rdiTech’te geliştirilen ekip ve yetenek, Başbakan (Narendra) Modi’nin liderliğindeki yeni Hindistan’ı temsil ediyor” dedi.

Ayrıca Okuyun

Chipmaker Nvidia, otonom sürüş için yeni bir sistem başlattı
ABD, yarı iletkenler için 527 milyar fonu denetleyecek ekibi seçti

Lall, GA-ASI’nin Hindistan Savunma Bakanlığı’nın amiral gemisi iDEX Programının açılış kazananlarından biri olan 3rdiTech ile bu son teknolojiyi Hindistan’ın bazı platformlarına aktarmak için çalışacağını söyledi.

“General Atomics, Başbakan Modi’nin bir Atmanirbhar Hindistanve bunun gibi ortaklıklar doğru yönde atılmış büyük bir adımdır” dedi.

Basın açıklamasına göre, Hindistan ve ABD arasındaki teknoloji işbirliğini artırma ruhu içinde, şirketler artık Hindistan ve küresel pazar için son teknoloji ürünleri birlikte geliştirmek için çalışacaklar.

GA-ASI, 2021’den beri 3rdiTech ekibiyle yakın bir şekilde çalışıyor. Bu duyuru, iki şirketin ürünleri birlikte tasarlamaya ve birlikte geliştirmeye başlamasıyla birlikte geliyor.

Bu, günümüzün hakim olduğu manzaradan büyük bir değişimi temsil ediyor. Teknoloji transferi ABD’den Hintli şirketlere kadar, medya açıklaması, GA-ASI’nin 3rdiTech ile işbirliğinin, Hindistan’da tasarlanan ve geliştirilen ürünlerin küresel tedarik zincirine girmesinin yolunu açtığını da sözlerine ekledi.

Nisan ayında, ABD Ticaret Temsilcisi bir raporda, “Hindistan’da Üret” ve “Atmanirbhar BharatAmerikan ihracatçılarının ülkede “önemli” tarife ve tarife dışı engellerle karşılaştıklarını gözlemleyerek, yerli sanayiyi teşvik ederek ve ithal mallara olan bağımlılığı azaltarak Hindistan’ın kendi kendine yeterliliğini artırmaya çalışmak.

General Atomics’in bir iştiraki olan GA-ASI, insansız hava sistemlerinde dünya lideridir. Askeri, güvenlik, yönetişim, çevre operasyonları ve daha fazlası için modern çözümler icat eder ve öncülük ederler. Web sitesindeki bilgilere göre, müşterileri en büyük orta irtifa ve küçük insansız hava araçları sistemleri ve son teknoloji görev yükü ve kullanım teknolojileri ile destekliyorlar. PTI LKJ AMS AKJ AMS AMS

FacebookheyecanLinkedin
genel-9