Foxconn, Çin’de daha fazla Pro modeli oluşturmak için iPhone 14 üretimini değiştirecek

Bu kesinlikle sürpriz olmamalı Apple, daha pahalı iPhone 14 Pro modellerinde yaklaşık 16 milyar transistöre sahip yeni 4nm A16 Bionic yonga setinin kullanımıyla başlayarak, şirket iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerini bu yıl daha önce hiç olmadığı kadar farklı kılmak için çok çalıştı. Pro olmayan telefonlar, 15 milyar transistörlü 5nm A15 Bionic’e sahiptir; bu çipler geçen yılki iPhone 13 serisinde kullanıldı. A15 Bionic çipteki daha az sayıda transistör, bu bileşeni Pro modellerine güç sağlayan yeni çiplerden daha az güçlü ve enerji açısından verimli hale getiriyor.

ek olarak iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, daha ucuz telefonlardaki 12MP sensöre kıyasla arkada 48MP kamera sensörüne sahip. Pro cihazlarda kullanılan OLED paneller, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ta kullanılanlardan daha iyi ve daha ucuz el cihazlarındaki ekran, iPhone 14 Pro’daki ekranların saniyede 120 kez yenilenmesine kıyasla saniyede 60 kez yenileniyor. ve iPhone 14 Pro Max güncellemesi adresinde.

Apple iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’i ŞİMDİ satın alın!

Ve tartışmasız en heyecan verici yeni iPhone özelliği olan Dinamik Ada olarak bilinen çoklu görev bildirim merkezi de yalnızca iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’te mevcuttur. Daha ucuz olan iki model hala aynı eski çentiği taşıyor. Ayrıca şunu da belirtmeliyiz ki iPhone 14’ün hem Pro hem de Pro olmayan varyantları 6GB RAM (Rastgele Erişim Belleği) ile gelse de, daha pahalı olan Pro cihazlar, LPDDR4X RAM varyantına kıyasla daha hızlı LPDDR5 sürümünü kullanır. Pro olmayan telefonlar.

Göre devlet adamı, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus (ikincisi üretim gecikmeleri nedeniyle 7 Ekim’e kadar piyasaya sürülmeyecek) satışları, piyasaya sürüldükten sonraki ilk 11 gün içinde iPhone 13 ve iPhone 13 mini satışlarına kıyasla %71 düştü. geçen yılın aynı dönemi. 11 gün, bir haftalık ön siparişleri ve dört günlük halka açık satışları içeriyordu.

Temel iPhone 14 modellerinin yıllık satışları yıllık bazda büyük bir düşüş gösterirken, iPhone 14 Pro modellerinin satışları iPhone 13 Pro modellerine göre yıllık bazda %38 arttı. Yeni telefonların piyasaya sürülmesinden sonraki 11 gün. Veriler, bu ayın başlarında TF International’ın güvenilir analisti Ming-Chi Kuo tarafından yapılan yorumlarla uyumlu.

Kuo, iPhone 14 Pro Max’in iPhone 14 satışlarının %30 ila %35’ini kaptığını görüyor

Kuo, Eylül ayı başlarında Apple’ın iPhone 14 ve iPhone 14 Plus’ın şimdiye kadarki tüm iPhone’lar arasında en iyi pil ömrüne sahip olmasına rağmen üretimde kesintiye uğramasını beklediğini söyledi. Apple konusunda o kadar ileri görüşlü ki CEO Tim Cook’un Aralık ayının üçüncü Perşembe günü hangi takım elbiseyi giyeceğini bildiğini söyleyen Kuo, en pahalı 2022 iPhone’un, iPhone 14 Pro Max’in satışlarının 30’un üzerinde bir paya sahip olacağını söyledi. iPhone 14 serisi satışlarının % ila %35’i.

iPhone 14 Pro Max’in fiyatı düşünüldüğünde, Apple’ın bu modele olan güçlü talepten memnun olması gerekiyor. Ve gelecek yıl, iPhone 15 Pro ile iPhone 15 Ultra olarak adlandırılacağı söylenen en pahalı 2023 iPhone cihazı arasında daha fazla fark görebiliriz. Bu cihaz çok daha güçlü bir pil ve periskop telefoto kamera, 8K video özelliği, daha büyük ekran, çift kameralı selfie kamerası ve daha fazlasını içeren çeşitli özel kamera özelliklerine sahip olabilir.

ABD’de, ön sipariş döneminde, iPhone 14 Pro Max’in teslim süresi 36,5 gündü ve bu, altı yıldaki herhangi bir Apple ürünü arasında en uzun süreydi. Teslim süresi, bir cihazın sipariş edilmesi ile ürün elinize geçene kadar geçen günlerin sayısını ölçer. Telefon için çok güçlü bir talebin göstergesidir.telefon-1