ABD’li iş ve medya yayını Fast Company, sitenin saldırıya uğramasının ardından Salı akşamı web sitesini kapattığını ve iPhone üreticisinin Apple News hizmeti aracılığıyla Apple kullanıcılarına “müstehcen ve ırkçı” bildirimler gönderdiğini söyledi.

Apple News toplama uygulamasını kullanan haber yayıncıları, yayıncının kanalına abone olan Apple müşterilerine anında iletme bildirimleri göndermek için dijital yayıncılık araçlarını Apple News’e bağlayabilir. Fast Company, bilgisayar korsanlarının bu yayın araçlarına girdiğini söyledi.

Fast Company bir tweet’te, bilgisayar korsanlarının yaklaşık bir dakika arayla iki “müstehcen ve ırkçı push bildirimi” gönderdiğini ve durum çözülene kadar Apple Haber akışını askıya aldığını da sözlerine ekledi.

Yayın, “Durumu araştırıyoruz ve durumun çözüldüğünden emin olana kadar beslemeyi askıya aldık ve FastCompany.com’u kapattık” dedi.

Fast Company’nin web sitesi kapalıydı ve sayfa Salı akşamı Reuters tarafından görüntülendiğinde 404 hatası gösteriyordu.

Kapatmanın ardından bir sonraki tweet’te Fast Company, içerik yönetim sisteminin (haber kuruluşlarının hikayelerini yayınlamak ve yönetmek için kullandığı yazılım) bildirimleri göndermek için saldırıya uğradığını söyledi.

Apple News bir tweet’te Fast Company’nin kanalını devre dışı bıraktığını söyledi.

Fast Company, daha önce Pazar öğleden sonra ana sayfasında benzer bir dilin göründüğü ve siteyi yaklaşık iki saat boyunca kapatmasına neden olan web sitesinin “görünüşe göre” bir hackine maruz kaldığını söyledi.

Fast Company, yayıncılık firması Mansueto Ventures LLC’ye aittir.

© Thomson Reuters 2022


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: heyecan, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için sayfamıza abone olun. Youtube kanalı.

Steam 2022 İndirim Takvimi Açıklandı, Yıllık Bahar İndirimi 2023’te Geliyor

genel-8