Hugh Jackman Deadpool 3’te Wolverine olarak geri dönecek. Twitter’da yayınlanan kısa bir skeçte aktör, Marvel çizgi romanlarındaki hayvansı, pençeli mutantı oynamakla ilgilendiğini doğruladı. Deadpool filmi, Disney’in birkaç yıl önce 20th Century Studios’u satın almasının ardından Marvel Sinematik Evreninde geçen ilk filmdir. Ayrıca, Deadpool’un kendisi Ryan Reynolds (Free Guy), resmi çıkış tarihini 6 Eylül 2024’ün yanında bir Deadpool Weapon X’in pençeleri tarafından kesilen grafik.

Reynolds, duyuruyla ilgili heyecanını bastırmaya çalışarak, “Bu konuda ağzımı sıkı tutmak zor,” diye tweet attı. 2009’un X-Men Origins: Wolverine filminde ağzı kelimenin tam anlamıyla dikilmiş olan konuşkan Marvel karakteri Deadpool’u zorlamanın akıllıca bir yolu. Klibin iyi bir kısmı, bu ayın başlarında düzenlenen Disney’in D23 Expo’sunu kaçırdığı için özür dilemesiyle, sadece tüylü bir malzeme. “Ve ben… Hiçbir şeyim yok. Evet, burayı tamamen boşaltın,” diyor Jackman arka planda dolaşmadan önce. Deadpool 3’te bir kez daha Wolverine oynamak isteyip istemediği sorulduğunda, “Evet, tabii, Ryan” cevabını veriyor.

X-Men evreninde – kamera hücreleri de dahil – 17 yıl ve dokuz filmden sonra Jackman, 2017’deki rolünden resmen emekli oldu. Logan, barbar mutantın dinlenmeye başladığını gördü. Deadpool, yani Merc with a Mouth’un Wolverine ile ortak bir geçmişi olduğu biliniyor, çünkü her iki hikaye de Weapon X programında başladı. İkili, farklı ideolojileri, uzun ömürleri ve Logan’ın iyileştirme faktörü oldukça tutarsız ve daha az gelişmiş olabileceği için Deadpool için bir şaka konusu olan yenilenme faktörü sayesinde bir rekabeti sürdürüyor.

Deadpool 3, daha önce adı geçen 2009 Wolverine filminde ilk kez yer alan Reynold’s Deadpool için duygusal bir anı işaret ediyor. Filmde Silah 11 olarak adlandırılan karakter, olaysız bir sonla sona erdi ve özelliklerini tamamen katletti.

Daha sonra 2016’da Tim Miller (Love, Death & Robots) ilk bağımsız filmi tasarladı. Deadpool filmi, karakter için bir kurtuluş hikayesi olarak hizmet etti. Film, 58 milyon $ (yaklaşık 474 rupi) bütçesine karşı, dünya çapında 783,1 milyon $ (yaklaşık 6,408 rupi) hasılat elde ederek olumlu karşılandı. 2018’de bir devam filmi geldi – eleştirmenler tarafından beğenildi ve küresel gişede 785,8 milyon dolar (yaklaşık 6,433 rupi) hasılat elde etti.

Deadpool 3’ün 6 Eylül 2024’te dünya çapında sinemalarda vizyona girmesi planlanıyor. Deadpool 3’ün MCU’nun Aşama 5’inin bir parçası olup olmadığı belli değil (bununla bitmesi gerekiyor). yıldırımlar) veya Aşama 6 (bununla başlaması gerekir) Fantastik Dörtlü).


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8