256 yaşındaki İngiliz müzayede evi Christie’s, takas edilemeyen tokenler (NFT’ler) için bir çevrimiçi müzayede platformu başlattı. Platform, tüm NFT açık artırmalarının Ethereum ağı üzerinde uçtan uca gerçekleştirilmesine izin verecek. Platform, ‘Christie’s 3.0’ olarak adlandırılıyor. NFT para basma firması Manifold.xyz, kripto araştırma firması Chainalysis ve metaverse firması Statial, Christie’s 3.0’ı oluşturmak için bir araya geldi. Christie’s bir süredir NFT sektörüyle ilgileniyor ve yakın geçmişte bir dizi NFT müzayedesi gerçekleştirdi.

Bu platformda gerçekleştirilen her müzayede için tüm işlemler otomatik olarak Ethereum blok zincirine kaydedilecektir.

“Gelişmekte olan genç sanatçıları tanıyor ve uluslararası ve dijital açıdan anlayışlı bir pazara getiriyoruz. Müzayede evinden yapılan açıklamada, Christie’s 3.0, müşterileri şimdi sofistike ve güvenli bir blok zinciri-yerli satış platformu aracılığıyla NFT pazarının en iyilerine bağlama yeteneğimizi derinleştiriyor” dedi.

Bu yeni platformun lansmanını kutlamak isteyen Christie’s, görsel sanatçı Diana Sinclair tarafından oluşturulan dokuz NFT’yi müzayedede satışa sunulacak ilk dijital koleksiyon olarak listeledi.

Kasım 2021’de müzayede evi, dijital koleksiyon ürünlerinin satışını kolaylaştırmak için OpenSea NFT marketplace ile ortaklık kurmuştu.

Aynı zamanda Christie’s, daha çok Beeple olarak bilinen Amerikalı dijital sanatçı Mike Winkelmann tarafından yaratılan fütürist bir sanat eseri olan HUMAN ONE’ın müzayedesini gerçekleştirmişti.

Geçen yıl, Christie’s ayrıca şimdiye kadarki en eski NFT’lerden bazıları için bir müzayede düzenlemiş ve Ether (ETH) kripto tokenlerinde canlı teklifler düzenlemişti.

UniFarm COO’su ve UniFarm’ın kurucu ortağı Tarusha Mittal, Gadgets 360 ile yaptığı görüşmede, NFT pazarının 2030 yılına kadar 231 milyar dolarlık (kabaca 18.41.300 Rs.) dev olacak ve göz ardı edilemeyecek kadar büyük bir iş olduğuna inanıyor. çok jetonlu bir ödül staking programıdır.

NFT’ler, birkaç büyük marka için de kazançlı bir iş aracı olduğunu kanıtladı.

Nike, Gucci, Dolce & Gabbana gibi üst düzey lüks markalar, NFT parçalarının satışlarıyla birlikte toplam 260 milyon $ (kabaca 2,074 crore Rs.) topladı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.genel-8