Rossiyskaya Gazeta’ya göre, CASCO politikalarının satış verilerine atıfta bulunarak, Çin otomobillerinin Rusya’daki satışları bu yılın ilkbaharından bu yana neredeyse üç katına çıktı. VSK Insurance House’un analistleri, tekne sigortası poliçelerinin satış dinamiklerine dayanarak bu sonuca vardıklarını yazıyor.

CASCO satışlarındaki en büyük artış, yan markası Exeed de dahil olmak üzere Chery otomobillerinden geldi. Yılbaşından bu yana, onlar için bir yıl önceki aynı döneme göre 3,3 kat daha fazla isteğe bağlı sigorta poliçesi satıldı.Ancak Chery, Rusya’daki en popüler Çinli otomobil markasından çok uzak. Çin otomobilleri için düzenlenen gövde sigorta poliçelerinin toplam hacminin %27’lik payı ile Haval ve Geely markalarının arkasında sadece üçüncü sırada yer almaktadır. İkincisi, raporlama döneminde satılan poliçelerin %68’ini oluşturdu.

Derecelendirmenin ilk satırı, Çin otomobilleri için düzenlenen gövde sigortası poliçelerinin toplam hacminin yaklaşık %40’ını oluşturan Haval’a aittir. Satışları ilkbahardan beri üç katına çıktı. Geely’nin payı %28, CASCO’nun satışları ise 2,5 kat arttı.

En sık sigortalananlar Chery Tiggo, Haval F7 ve Haval Jolion’un yanı sıra Geely Atlas ve Geely Atlas Pro idi.genel-22