Büyük Amerikan teknoloji devlerinin aklında giderek artan bir konu dijital sağlık. Örneğin Apple, “insanlığa en büyük katkısının” insanların sağlığını iyileştireceğine inanıyor.

Amazon, bu konuda daha az iddialı olsa da oldukça uzun bir süredir aynı yönde kararlı adımlar atıyor. Bugünün yeni cihaz duyurusu Halo Rise, uzun bir yolculuğun sadece bir sonraki adımı.

Hayatımızın büyük bir kısmını uyuyarak geçiriyoruz ve Amazon’un belirttiği gibi, birinin uyku kalitesini iyileştirmek doğrudan daha yüksek bir genel sağlık düzeyine dönüşüyor. Halo Rise tam da bunu başarmayı hedefliyor. Cihaz, “türünün ilk örneği bir başucu uyku izleyicisi” olarak pazarlanmaktadır.

Halo Rise, güne mükemmel bir başlangıç ​​yapmayı amaçlayan akıllı bir alarm ve bir ışık da içeren temassız bir uyku izleme monitörüdür. Halo Rise, kullanıcının nefes alışını ve hareketlerini algılayarak uyku düzenini etkili bir şekilde analiz eder ve her uyku evresinde harcanan zamanı detaylandıran bir grafik derler.

Ek olarak, Halo Rise’ın akıllı alarmı, kullanıcının yataktan dinlenmiş ve güne hazır olmasını sağlamak için ideal zamanda kademeli bir gün doğumu simülasyonu ile uyandırmaya başlayacaktır.

Cihaz ayrıca, kullanıcının uyku kalitesinin mümkün olduğunca doğru bir resmini çizmek için nem, ışık seviyeleri ve sıcaklık gibi bir dizi başka çevresel faktörü de izler. Halo Rise, kullanıcının uyku programını ve günlük rutinlerini daha da fazla kişiselleştirmek için Alex ile sorunsuz bir şekilde eşleşir.

Son olarak, Halo Rise, şirketin sağlık ve zindelik abonelik hizmeti olan Amazon Halo ekosistemine yapılan en yeni eklemedir. The Rise, satın alındığında altı aylık ücretsiz Amazon Halo üyeliği ile birlikte gelir.

Amazon Halo Rise’ın fiyatı 139,99 $’dır ve yakında ABD’deki müşterilere sunulacaktır.telefon-1