Yeni tek boynuzlu atların doğumlarının yavaşladığı bir yılda, İtalyan Satispay 320 milyon euro değerinde bir D turunu kapattıve 1 milyarlık değerleme eşiğini aşıyor. 28 Eylül’de açıklanan operasyon, İlave Lider yatırımcı olarak, Greyhound Capital, 2018’den bu yana diğer hissedarlar arasında takip etmekte ve şirketteki payını artırmaktadır. 2021 yılında sermayeye giren diğer hissedarlardan Coatue, Lightrock, Block Inc, Tencent ve Mediolanum Gestione Fondi Sgr.

Mevcut kaynaklar

«Çok memnunuz – yorumlar Alberto Dalmaso, Satispay’in kurucu ortağı ve CEO’su – çünkü bu turdan sonra, Avrupa’da bir sonraki lider ödeme ağını oluşturmak vizyonumuzu gerçekleştirmek için gerekli tüm araçlara ve kaynaklara sahip olduğumuzu hissediyoruz. Sadece gerekli sermayeye sahip olduğumuzu değil, aynı zamanda deneyim ve becerilere de sahip olduğumuzu hissediyoruz. Müşteri tabanımızı ikiye katlayarak ve diğer üç Avrupa ülkesinde hizmet vermeye başlayarak, son iki yılda muazzam bir şekilde büyüdük. Ayrıca Satispay’i daha büyük, daha yapılandırılmış ve rekabetçi bir gerçekliğe dönüştürmemize yardımcı olan birçok yeteneği ekibimize dahil ettik. Bu gerçekten – devam ediyor Dalmasso – yeni bir başlangıç ​​ve kendimizi her zamankinden daha kararlı hissediyoruz ».

3 milyonluk bir topluluk

Operasyonun ana hatları, bir önceki C Serisi turunun hemen ardından, şirketin geliştirebildiği ve her şeyden önce çok hızlı bir şekilde büyümek için imrenilen ancak zor bir model olan Satispay tarafından oluşturulan süper ağa yönelik pazarın gösterdiği ilginin ardından belirlendi. Halihazırda 3 milyon kişiyi ve 200.000 aktif ve sürekli büyüyen mağazayı aşan bir topluluk. Koleksiyon böylece bir önceki turdan kısa bir süre sonra hızlı bir şekilde yapılandırıldı ve çok olumlu bir şekilde sona erdi.

2013 yılında Alberto Dalmasso, Dario Brignone ve Samuele Pinta tarafından kurulan şirket, Kasım 2020’de 37 milyonu İtalyan yatırımcılardan ve geri kalanı uluslararası yatırımcılardan gelen 93 milyonluk C turunu kapatmıştı. Bu operasyonun ardından yeni ilgi ifadeleri geldi.

Yeni üyelerin girişi

«Satispay – Dalmasso’yu açıklıyor – son iki yılda yürütülen bir proje haline geldi ve yatırımcılar bizi aramaya başladı. Ardından, bir önceki artışın nakdi ile yeni hissedarların giriş değerleri üzerinde pazarlık yapma imkanımız da oldu. Aynı zamanda, daha fazla büyümek için yeni fikirler geliştirmeye devam ettik ve bu nedenle yatırımcılara sunmak için gelecek beklentilerimiz vardı. Geçen yıl – Satispay’in kurucu ortağı ve CEO’su – gerçekten hızlandık ve 3 milyon kullanıcıya ulaştık: ilk milyon kullanıcı 70 ayda, ikinci milyon 20 ayda, üçüncü milyon 10’da aylar. Bu oranda büyümek için doğru eylemleri dahili olarak etkinleştirme yeteneği vardı. Bir önceki sermaye artışıyla birlikte büyük düşünmeye başladık ve ilk defa kendimizi sınırsız büyüyebilecek durumda bulduk, ayrıca şirketi yeni bir işe alım, organizasyon, yapılanma dinamiğine zorladık ».genel-18