Aşağıdaki iPhone 14 Pro kullanıcılarını rahatsız etmek için başka bir hata ortaya çıktı iOS 16.0.2’nin piyasaya sürülmesiyle giderilen video kayıt sorunu. Bu hata, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max’in üçüncü taraf bir uygulama kullanarak video kaydederken titremesine ve gıcırdama sesi çıkarmasına neden oldu. 2022, Pixel 6 serisi kullanıcılarının bildiği gibi hataların yılı oldu. Ancak bu iki telefon ne kadar kötü görünse de, Apple’ın yeni bir bağlantı sorunu da dahil olmak üzere bazı sorunları var gibi görünüyor.

Yeni iPhone 14 Pro serisinde 5G bağlantısı bir sorun gibi göründüğü için başka bir sorun ortaya çıkıyor

Birçok Reddit gönderiler Redditor’dan bunun gibi hikayeler boyunca geçiyor uzay yürüyüşü99 Kim yazıyor, “Sanırım yeni iPhone’larla ilgili bir şey. Sinyalim evde 14 profesyonelle genellikle 1 ila 2 çubuktur, ancak erkek kardeşim bir iPhone 13 ile planımda ve bittiğinde 4 çubuğun hepsine sahip. 13’ü de 5G’de şu anda sahip olduğumdan çok daha iyi hızlara sahip. Umarım bu, bir iOS güncellemesinin düzelteceği bir şeydir.”

Suçlamaya başlamadan önce Bunun için Apple, sorun Verizon’un 5G ağı üzerinden ortaya çıkıyor gibi görünüyor. Reddit üyesi Chris44344 “Ben de Georgia’dayım ve veri hızlarım iPhone 14 Pro Max’imde 12 Pro Max’ime kıyasla biraz daha yüksek. Ancak Verizon’un veri ağı genel olarak burada çoğu zaman iyi değil, bu yüzden muhtemelen kalabalık bir bölgedesiniz. T-Mobile’ın Georgia’da önemli ölçüde daha yüksek veri hızları sunduğunu ve AT&T’nin daha tutarlı olduğunu buldum. Her ikisi de Verizon’a göre daha iyi seçenekler.”
Öte yandan Reddit’te yeni iPhone 14 Pro modellerinde 5G modemi suçlayan birkaç gönderi var. İşte Redditor tarafından yazılmış böyle bir yazı Timsah Behr. “İlginç. Benzer bir şey yaşıyordum. Geçenlerde iPhone’dan (13 Pro) Android’e (S22 Ultra) geçtim ve fark ettim ki çoğu yerde “boktan hizmetleri” için Verizon’a kızmış olabilirim. iPhone’um.” Diye ekliyor, “Öte yandan, WiFi kararlılığının S22’mde Apple’da olduğundan çok daha kötü olduğunu fark ettim. Bir adım ileri, bir adım geri…ama sanırım daha iyi bir ağ tercih ediyorum biri ya da diğeri olması gerekiyorsa deneyimleyin.”

Yeni iPhone 14 Pro modellerindeki en büyük bağlantı sorunlarından biri, Verizon’un 5G Ultra Geniş Bant sinyallerine bağlanamamaları gibi görünüyor. Reddit’te birkaç kişi, iPhone 12 Pro veya 13 Pro ile Verizon’un orta bant 5G hava dalgalarına bağlanabildiklerini, ancak parlak yeni iPhone 14 Pro modeliyle aynı alanda zar attığını yazdı. Ve bu önemlidir çünkü Verizon’un ülke çapındaki 5G’si ile Ultra Geniş Bant 5G’si arasında büyük bir fark vardır.

Bağlantı sorunları, iPhone 14 Pro kullanıcılarının Verizon’un 5G Ultra Geniş Bant sinyallerini almasını engelliyor

Örneğin, yakın zamanda sizinki, bana Salem Hastanesi’ne bir gezi kazandıran COVID ile bayılma gibi talihsiz bir deneyim yaşadı. Kabul edilmenin iyi yanı, Pixel 6 Pro’m aracılığıyla Verizon’un 5G Ultra Geniş Bant sinyallerini alabilme yeteneğiydi. Telefon delisi olduğum için Speedtest.net uygulamasını kontrol ettim ve Verizon’un ülke çapındaki 5G’si, indirme veri hızlarını yaklaşık 40 Mbps’ye çıkardı. 5G Ultra Geniş Bant hızları on kattan daha hızlıydı (400 Mbps’nin üzerinde).

Böylece, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max kullanıcılarının neden eski telefonlarında daha hızlı 5G sinyallerini alabilmek konusunda kendilerini o kadar iyi hissetmeyebileceklerini ancak dört rakam harcadıkları yeni telefonlarında bu kadar iyi hissetmeyebileceklerini anlayabilirsiniz. Ve bu son fiyaskoyu kimi suçluyoruz? Apple’ın hatası mı yoksa Verizon’a sabitlenebilecek bir şey mi? Bu görülmeye devam ediyor.

Şimdilik, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max sahiplerini çıldırtan başka bir çıldırtıcı hata.telefon-1