Tesla Gigafactory’de yangın çıktı. 26 Eylül gecesi ve müdahaleyi gerektirdi yaklaşık elli itfaiyeciden. Bunlar, bilinmeyen bir nedenle alev alan geri dönüşüm malzemeleridir. Tesise düşman olan yerel dernekler, potansiyel olarak neden olabileceği çevresel tehlikeler konusunda bir kez daha endişe duyuyorlar.

Berlin’deki Gigafactory sahasında yangın

Tesla’nın bu yılın başlarında açılan Gigafactory’sinin hedefi, Yılda 500.000 araç. 2020’de, inşaatı ekolojik nedenlerle ertelendi. Hem yerel hem de ulusal milletvekilleri, yüzlerce protestocunun muhalefetine kulak verdi: Tesla’nın projesi yerel vahşi yaşam ve bölgenin su kaynağı için bir tehdit oluşturacaktı.

Aynı kategoride

Fitbit akıllı saatler

Fitbit: Yakında bir Google hesabının kullanılması zorunlu olacak

ilk bilgi bu durumda oldukça güven verici. Ana bina yangından etkilenmez. Yangın, çok uluslu Alman Remondis tarafından yönetilen ve yalnızca kağıt, ahşap ve kartonu etkileyen geri dönüşüm için malzemelerin depolandığı bir alanda başladı. Öyle bile olsa, elektrikli otomobil şirketinin yapması gereken sonuçlarla yüzleşmek çıkan yangının 26 Eylül gecesi : çevrecilerin artan endişesi.

Çevreciler endişeli

Berlin’e birkaç kilometre uzaklıktaki Grünheide’deki Gigafactory Tesla tesisinin konumu sorunlu. Tesis, içme suyu toplama alanının üzerine kurulmuştur. Olası yeraltı suyu kirliliği 170.000’den fazla kişi üzerinde bir etki Avrupa’daki ilk Tesla fabrikasının yakınında bulunuyor.

Bu yapar son derece uyanık ekolojik dernekler fabrikanın isteyebileceği tüm olaylara en aza indirmeye çalış. Yangın ana binayı etkilemese de, yerel çevre dernekleri suyun olası bir kirlenmesinden korkuyor: üretimin derhal durdurulmasını talep ediyorlar.

Yılın başlarında, araç boya banyolarından sızıntı yerel çevrecileri endişelendirmişti. yeni bir zaman, dernekler üretimin durdurulmasını istemişti, site güvenli iken. Soruşturma, güvenlik önlemlerinin uygun olduğunu ve üretimin yeniden başladığını gösterdi. Bununla birlikte, çevrecilerden gelen son söylentiler, bir Tesla Gigafactory genişlemesinin beklenen gelişinin yakın zamanda gerçekleşmesinin pek mümkün olmadığını gösteriyor.genel-16