Pazar günü elektronik devi Samsung Hindistan, Amazon ve Flipkart’taki çevrimiçi şenlikli satışların ilk gününde 1.000 Rs değerinden fazla 12 lakh Galaxy akıllı telefon sattığını söyledi. Samsung, bayram sezonu satışları için Galaxy serisi akıllı telefonların fiyatlarını yüzde 17 ila 60 arasında düşürdü.

“Çevrimiçi bayram satışlarının 1. gününde Samsung, Hindistan’da yeni bir rekor kırarak 1,2 milyondan fazla Galaxy cihazı sattı. Amazon ve Flipkart’ta daha önce hiç görülmemiş teklifler sayesinde Samsung Galaxy akıllı telefonlar en çok aranan cihazlar arasındaydı. Değer açısından Samsung, 24 saat içinde 1.000 Rs’nin üzerinde değere sahip Galaxy cihazları sattı” dedi.

Samsung, Galaxy S20 FE 5G, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22, Galaxy M53, Galaxy M33, M32 Prime Edition ve Galaxy M13 gibi akıllı telefonların fiyatlarını düşürdü.

Premium Galaxy S22 serisi için şirket, yüzde 17 ila 38 aralığında indirimler açıkladı.

Samsung, “Amazon’un Büyük Hint Festivali’nin 1. Günü’nde Samsung, 1 numaralı akıllı telefon markasıydı ve her üç akıllı telefondan biri Galaxy oldu. Galaxy M13, 1 numaralı en çok satan oldu.”

Flipkart’ın ‘Büyük Milyar Gün’ satışının 1. Gününde Samsung, platformdaki pazar payını ikiye katladığını söyledi.

Şirket, “Şölen sezonu satışlarına güçlü bir başlangıçla Samsung, ülkedeki 5G ve genel akıllı telefon liderliğini pekiştirmeye hazırlanıyor” dedi.

Pazar araştırma firması IDC’ye göre Samsung, 2022’nin ikinci çeyreğinde 5,7 milyon adetlik sevkiyatla yüzde 16,3 pazar payına sahipti.

Geçen ay, International Data Corporation’ın (IDC) bir raporu, Hindistan’daki akıllı telefon pazarının Nisan-Haziran çeyreğinde yüzde 3 artarak 35 milyon adede ulaştığını ve Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin tabloya liderlik ettiğini ortaya koydu. IDC’nin Worldwide Quarterly Mobile Phone Tracker raporuna göre, Çinli markalar şu anda Hindistan akıllı telefon pazarında Realme ve Vivo’nun merdiveni tırmanmasıyla ilk üç sırada yer alırken, Samsung hacim açısından dördüncü sıraya geriledi. Rapor, Haziran 2022 çeyreğinde, bir önceki yılın aynı döneminde sevk edilen 33,8 milyon adede kıyasla yüzde 2,9 daha fazla olan 34,7 milyon adet akıllı telefonun sevk edildiğini tahmin ediyor.
genel-8