Otomotiv kaynağı Quto.ru, Rus Kia bayilerinin Kaliningrad’da monte edilmiş son Seltos geçitlerini satmaya başladığına dair özel bilgiler aldı.

Eylül ayının sonunda, onları üreten Avtotor fabrikası, sadece Kia Seltos’a değil, tüm Kia’ya veda edecek, çünkü onlar için bileşenler uzun süredir tedarik edilmedi ve şimdi bu arabaların monte edilecek hiçbir şeyleri yok.

En son Kia Seltos’un fiyatları resmi olanlardan çok daha yüksek. Örneğin, Style paketindeki 2 litrelik dört tekerlekten çekişli bir crossover, önerilen 2.374.900 ruble perakende fiyatıyla 2.890.000 ruble satın almak üzere sunulmaktadır. Diğer sürümlerin işaretlemesi 400-600 bin ruble.Bayiler henüz Kaliningrad’da monte edilen Kia Mohave şasi SUV’larını teslim almadı. Tam olarak ne zaman gelecekleri hala bilinmiyor, ancak zaten sipariş edilebilirler – bunlar aynı zamanda Kaliningrad otomobillerinin son partisinden kopyalar olacak. Otomobil bayilerinden yöneticiler, Kia Mohave’nin resmi fiyattan 1 milyon fazla olan 7,5 milyon rubleye satmayı planladığını ima etti.

Bu, Rusların Kore arabaları olmadan kalacağı anlamına gelmez. Bayilik daha önce Kia Soul, Seltos, Sorento, Mohave, Cerato, K5 ve Stinger’in doğrudan Kore’den tedarikine izin veren alternatif Araç Tip Onayları (OTTA’lar) yayınladı.genel-22