Akıllı cihaz üreticisi Dizo, Hindistan’da akıllı saatler ve sesli giyilebilir cihazlar üretmek için elektronik üretim hizmetleri şirketi Optiemus Electronics Limited ile ortaklık kurdu.

Dizo, global bir teknoloji markasıdır ve halihazırda birçok ülkede varlığını sürdürmektedir. Ancak şirketten yapılan açıklamada, Hindistan’ın marka için en önemli pazar olduğu belirtildi.

“Başından beri yerel üretimden bahsediyoruz ve bugün bu hayal de gerçekleşiyor ve gelecek için çok heyecanlıyız. Optiemus Electronics Limited (OEL) ile olan ittifakımız yalnızca Hindistan ve Hintli tüketicilere olan bağlılığımızı destekliyor.

Dizo India CEO’su Abhilash Panda, “Bu ortaklık sayesinde, daha fütüristik AIoT (nesnelerin yapay zekası) ve artan tüketici ihtiyaçları için yaşam tarzı ürünleri yapma boşluğunu kapatabileceğimizden eminiz.” Dedi.

Marka, Hindistan’da Dizo Watch D dahil olmak üzere bazı ürünlerini üretmeye başladı ve sonunda diğer Dizo ürünlerinin üretimine geçecek – mevcut ve gelecek olanlar aşamalı olarak.

“İlk satıştan sonraki dakikalar içinde ürünleri satmaktan, yalnızca 5 aylık bir sürede 1 milyon tüketici tabanına dokunmaktan, ilk beş akıllı saat markasından biri ve sesli giyilebilir cihazlarda en hızlı büyüyen markalardan biri olarak derecelendirilmeye kadar olan yolculuğumuz, rüya gerçek oluyor” dedi Panda.

Dizo, kurulduğu günden bu yana akıllı saatler, kulaklıklar, boyun bantları, sakal düzelticiler, saç kurutma makineleri, özellikli telefonlar ve akıllı telefon aksesuarları dahil olmak üzere 30’dan fazla ürün piyasaya sürdü.

Ürün kategorileri bazında ise Dizo, tüketicileri için akıllı eğlence, akıllı ev, akıllı bakım ve aksesuarlara girmeye odaklanacak.
genel-8