Apple’ın yeni iPhone neslini tanıtmasının üzerinden bir ay bile geçmedi ve iPhone 15 Ultra ile ilgili söylentiler şimdiden su yüzüne çıktı. Tanınmış Bloomberg analisti, son haber bülteninde şunları iddia ediyor: Mark GürmaniPhone 14 Pro Max, büyük ölçüde değiştirilmiş bir tasarıma sahip bir Ultra sürümle değiştirilecektir.

  • iPhone Pro Max, 2023’te üretimden kaldırılabilir.
  • Apple, iPhone 15 Ultra’yı 2023’te tanıtacak.
  • tüm iPhone 15 modelleri USB-C ve Dynamic Island işlevselliğine sahip olabilir.

Bu ayın başlarında bir rapor, yaklaşmakta olan iPhone 15 Ultra’nın yalnızca bir periskop kamerayla gelebileceğini öne sürdü. Şimdi sızdıran tahmin ediyor Mark GürmanApple’ın “Ultra” premium amiral gemisi, iPhone serisindeki Pro Max’in yerini alabilir. Ayrıca tüm iPhone 15 serisinin USB-C bağlantı noktalarıyla gelebileceğinden şüpheleniyor. AB’de kabul edilen standardizasyon yasası göz önüne alındığında, bu beklenen bir değişikliktir.

iPhone 15 Ultra’da çift selfie kamerası ve daha fazla depolama alanı

Ultra iPhone’un varlığına dair hala sağlam bir kanıt yok. Ancak başka bir tipster bu model hakkında bazı ilginç bilgiler paylaştı. Twitter kullanıcısına göre MajinBu iPhone 15 Ultra’da iki ön kamera ve 256 GB’lık daha büyük bir temel depolama alanı bulunurken, daha küçük iPhone 15 Pro’nun tek bir sensör ve 128 GB depolama alanıyla yetinmesi gerekecek.

Şu anda, iki selfie kamerasının önceki selfie shooter’a göre ne gibi avantajlara sahip olacağı henüz belli değil. Daha iyi grup özçekimleri için ultra geniş bir kamera görecek miyiz? Daha iyi grup özçekimleri için ultra geniş bir kamera mı, yoksa bir telefoto kamera mı göreceğiz? İkincisi, Apple’ın “Süreklilik Kamerası” işlevini kullanırken kaliteyi artırabilir.

Yeni konektöre ek olarak Apple’ın iPhone 15 Vanilla ve Plus modellerini Dynamic Island ve A16 yonga seti ile donatması bekleniyor. Hem işlemci hem de Dynamic Island tasarımı şu anda iPhone 14 Pro (inceleme) ve iPhone 14 Pro Max’e (inceleme) özeldir.

Apple Watch Ultra’nın fiyatını artırdığına göre, Cupertino’nun da önümüzdeki yıl iPhone Ultra için özellikle yüksek fiyatlar bildirmesini bekliyor musunuz? Tahminlerinizi yorumlarda bize bildirin.genel-27