Nreal, artırılmış gerçeklik (AR) gözlüklerini ABD’ye getiriyor ve bu sefer şirket, tüm bu sürükleyici eğlenceyi iOS ekosistemine taşıyor. Mayıs ayından bu yana İngiltere’de bulunan Nreal Air, 379 $ fiyat etiketi taşıyor ve bugünden itibaren Amazon ve yetkili perakende satış noktalarında satışa sunulacak.

Nreal Air, Light AR gözlüklerinin sulandırılmış bir versiyonudur, ancak paket, istenen fiyat için hala oldukça caziptir. Facebook’un Ray-Ban Stories’ine benzer şekilde daha tüketici dostu bir yolcu tasarımını sallayan Nreal Air, daha pahalı Light versiyonuyla aynı, 3840 x 1080 efektif çözünürlük sunan bir OLED ekrana sahiptir.

gerçek

Algılanan parlaklık aslında 400 nite kadar çıkarken, kontrast oranı da 100.000:1’de aynı kalıyor. Ekran ünitesi 46 derecelik bir görüş alanı sunar ve hoş bir sürpriz olarak Nreal ayrıca üstüne bir yansıma önleyici kaplama katmanı ekledi. AR modunda, kullanıcılar Xbox Bulut oyunları için özel olarak üretildiği söylenen 200 inçlik yüzer bir ekrana erişebilir.

Air Casting modu etkinleştirildiğinde, Nreal Air, algılanan 4 metre derinliğe sahip 130 inçlik bir sanal ekran sunar. Bu modda, kullanıcılar video içeriği akışının keyfini çıkarabilir, Android telefonlarına bağlı oyunları oynayabilir ve hatta Xbox, PlayStation, Steam Deck ve Nintendo Switch gibi özel oyun konsollarına dokunabilir. Merak ediyorsanız Steam erişimi de sunuluyor.

Kutudan çıkın ve ekranınızı dönüştürün. #NrealAir X #iPhone iPhone ekranınızın kilidini açmaya hazır.

Daha fazlasını öğrenmek için abone olun🔗 https://t.co/IX0eTTtTIW#Nreal#iPhone14#iPhone14Pro#elma

— Nreal 👓 (@Nreal) 15 Eylül 2022

Bu gözlükleri bir iPhone ile eşleştirmek için Çinli şirket, esasen bir HDMI to Lightning dongle olan ve pop başına 59 dolara ayrı olarak satılacak olan Nreal Adapter’ı da tanıtıyor. Ama bir yakalama var. Akıllı gözlüklerin Nebula OS’sinde yerel olarak çalışan Android yazılım ekosisteminin aksine, iOS uygulamaları ekran yansıtma ile sınırlıdır.

Bu kulağa biraz hayal kırıklığı gibi gelse de, Netflix ve Instagram gibi platformlarda video izlemek hala yeterince iyi. Mac tarafında, Nebula nihayet MacBook’lar için de mevcut, ancak yalnızca Apple’ın M serisi işlemcileri olan sürümler için.

Nreal Air AR gözlüklerinde oyun oynama
gerçek

Nebula’yı Mac’te başlatmak, temelde birden çok etkin kayan pencereye ayrılmış bir grup sanal masaüstü ekranı olan AR Masaüstü Kullanıcı Arayüzü’nü ortaya çıkarır. Özetle, bu, Jarvis AI ile 379 dolarlık bir bütçeyle Tony Stark benzeri iş akışına ulaşabileceğiniz en yakın şeydir.

Nreal, Air Casting özelliği aracılığıyla kesintisiz video akışı için 599 dolarlık Nreal Light AR gözlüklerinin iki katı olan 5 saatlik pil ömrü sunuyor. Tabii ki, birkaç fedakarlık yapıldı. Mekânsal hareket, Light’ın 6 DOF’sinden aşağı 3 serbestlik derecesine (DOF) düşürüldü ve Havada öne bakan bir kamera veya özel bilgisayar görüş kameraları almıyorsunuz.

Nreal AR gözlükleriyle video izlemek.
gerçek

Ancak bu sefer paketin bir parçası olan birkaç iyileştirme daha var. Nreal Air gözlükleri %25 daha hafiftir ve %50 daha az güç tüketir. Nreal, Air akıllı gözlüklerinin segmentte TUV Rheinland’ın Blue Light Blocking, Flicker Free ve Eye Comfort sertifikalarına sahip tek XR ürünü olduğunu iddia ediyor.

Yeniden tasarlanan AR Space, uygulamalara hızlı erişim için yeni bir widget özelliğiyle birlikte kavisli bir ekranın estetiğini getiriyor. Dahili Uzamsal Tarayıcı, TikTok’takiler gibi sosyal medya akışlarına uygun yeni bir dikey tarama modu ekler.


genel-19