Nicki Minaj, dancehall sanatçısı Skeng’in yer aldığı “Likkle Miss Remix” şarkısının müzik videosunun yaş kısıtlaması olduğunu paylaşmak için Instagram’a gitti. Youtube. Bu, çoğu sanatçıyı kesinlikle üzecek olsa da, Minaj, yaş kısıtlamasının, onu görüş almaktan alıkoymak için bir komplo olduğunu iddia ediyor.

Nicki Minaj, müziğinde ve görsellerinde cinsel içerikli sözlerden ve duygusallık temsillerinden çekinecek biri değil. Ancak “Likkle Miss Remix” adlı şarkısının müzik videosunun yayınlanmasından kısa bir süre sonra Minaj, videonun YouTube’da yaş kısıtlaması olduğunu fark etti. Rapçi daha sonra bu konudaki hoşnutsuzluğunu Instagram’da Minaj’ın YouTube’dan aldığı e-postanın ekran görüntüsünü içeren iki ayrı gönderiyle dile getirdi. Bu kısıtlamanın gerekçesi herhangi bir sanatçıyı hayal kırıklığına uğratacak olsa da Minaj, hareketin kasıtlı olduğunu iddia ediyor tarafındanube ve şirketi Republic Records, videoyu izlenme almaktan kurtarmak için sabote etti.

“Bunu hayal et. Lanet olası videomu kısıtladılar ama BOGUS FKNG PLATFORM’larında milyonlarca kat daha kötü şeyler var,” diye yazdı Minaj iki gönderiden ilki. “Bu, ilk 24 saat içinde çok fazla görüntüleme almamızı engellemek için yapıldı. Şirketimdeki DUDS, ppl’nin zayıf şeyleri tanıtmak için her zaman videolarımı kullanmasına izin veriyor, ancak videolarım için promosyon satın alamayacağımızı söyledi” dedi. saniyede.

Videonun yaş kısıtlamasını özellikle neyin oluşturduğu hemen belli değil. Okuma YouTube’un yönergeleri yaş kısıtlamalı içerik konusunda iki potansiyel suçluya işaret ediyor. YouTube, “Likkle Miss Remix” de kesinlikle bulunan “Kışkırtıcı dans veya okşama gibi cinsel aktiviteye davet eden bir videonun” kısıtlamaya neden olabileceğini söylüyor. Durum böyle olsa da, Minaj’ın yakın zamanda yayınlanan “Super Freaky Girl” ve rekor kıran “Anaconda” gibi “provokatif dans” içeren diğer videolarında yaş sınırlaması olmadığını belirtmekte fayda var. YouTube ayrıca kısıtlama gerekçesi olarak “yasal düzenlemelere tabi maddeler ve uyuşturucular dahil olmak üzere zararlı veya tehlikeli faaliyetlere” işaret ediyor ve Skeng’in sigara içtiği görülüyor videonun sonuna doğru esrar. Republic Records ve YouTube, Gizmodo’nun yorum talebini hemen geri göndermedi.

Republic Records, daha yaygın olarak UMG olarak bilinen Universal Music Group’a aittir. UMG’nin aslında bir ilişkisi var YouTube—UMG bildirildi önce bir demir ile YouTube içeriği üzerinde kurallar. YouTube’un katı bir telif hakkı politikasına sahip olduğu bilinmektedir. etiketler, telif hakkıyla korunan müzik içeren içeriği işaretleyebilir ve bu işaretlerden bazıları doğrudan UMG’den gelir. Minaj’ın suçlamasının UMG’nin YouTube’daki telif hakkı varlığıyla hiçbir ilgisi olmasa da, YouTube ve UMG’nin (ve ardından Republic Records’un) bir ilişkisi olduğunu belirtmekte haklı.

genel-7