Baybaşına buyruk bağımsız film yapımcısı hakkında bir belgesel özelliği Robert Downey Sr. yönettiği Chris Smith (ateş) ve sayar Robert Downey jr. yapımcıları arasında, Netflix tarafından satın alındı ​​ve bu sezon yayıncıdan tam teşekküllü bir Oscar desteği alacak, Hollywood Muhabiri öğrendi.

Filmin bu ayın başlarında Telluride Film Festivali’ndeki dünya prömiyerine katılan Downey Jr. THR “Benzersiz ve etkileyici” olarak değerlendirdi), yıl sonundan önce flama düşecek olan babası (Temmuz 2021’de 85 yaşında öldü) hakkında proje adına kampanya izini sürmeyi planlıyor.

Downey Sr.’ın hayatını ve çalışmalarını araştıran film (en çok 1969 Madison Ave. hiciviyle tanınır) Putney Swope), ölümlülükten nesiller arası bozulmayı iyileştirmeye kadar değişen temaların yanı sıra (Sr. ve Jr. arasındaki ilişki belirgin bir şekilde öne çıkıyor), 10 ve 11 Ekim’de New York Film Festivali’nde gösterilecek.

Sr., Downey Jr. tarafından kurulan prodüksiyon şirketi Team Downey ile Susan Downey, ve Kütüphane Filmleri. Netflix ve Team Downey daha önce fantezi dizisinde işbirliği yaptı tatlı diş, ikinci sezonuna giriyor. Beş kez Emmy adayı olan Smith, daha önce Netflix projelerini yönetmişti. ateş (hizmet için dev bir vuruş), Kötü Vegan, Varsity Blues Operasyonu ve Jim & Andy: Büyük Ötesi.

Filmin yapımcılığını üstlenen Downey’ler, “Bu son derece kişisel projede Netflix’in bizimle iş ortağı olduğu için minnettarız.” Emily Barclay Ford’un ve Kevin Ford, yaptığı açıklamada. “Onlar bizim alışılmamış, çoğu zaman saçma, vahşice derinlemesine saygı göstermemiz için ideal bir yuva.”

Smith ekledi, “Çekimlerin ilk gününde, Sr. ‘her şeye güvenin ve her şey olabilir’ dedi – ve bu, projenin yol gösterici ışığı oldu. Basit bir belgesel olarak başlayan şey, hızla başka bir şeye dönüştü. Şimdi bildiklerimi biliyorsam, iki Downey’de bir şeyler yapmaya çalışmanın tek yolu bu. Hayattan daha büyük ama her zamanki gibi açık ve insani, inişlerin, çıkışların ve aradaki her şeyin kısa bir görüntüsünü yakalamaya çalışmak çok zevkli ve yaşamı doğrulayan bir deneyimdi.”sinema-2