Netflix’i filmleri ve dizileriyle tanıyoruz. Bununla birlikte, Netflix de oyuna atlamaya çalışıyor. Bir süredir Netflix, hem IOS hem de Android için bazı mobil oyunlara ev sahipliği yapıyor. Ancak şimdi Netflix, dahili bir Netflix oyun Stüdyosu ile büyüyecek gibi görünüyor.

Netflix, ‘dünya standartlarında bir oyun stüdyosu’ olma yolunda kendi Oyun stüdyosunu duyurarak oyun sektörüne daha fazla adım atıyor.‘. Akış devinin Finlandiya’nın Helsinki kentinde, Zygna Helsinki oyun yapım şirketinin kurucu ortağı ve genel müdürü Marko Lastikka tarafından yönetilen bir dahili oyun stüdyosu açtığına dair bugünkü haberlerle.

Netflix’in Dahili Oyun Stüdyosu

Netflix, sektördeki en iyi yeteneklerden bazılarına ev sahipliği yaptığı için Helsinki’ye yerleşmeye karar verdiğini iddia etti. Amir Rahimi, Netflix Oyun Stüdyoları Başkan Yardımcısı belirtilmiş:

'Why Helsinki? It is home to some of the best game talents in the world. This will be a games studio that we build from scratch, and our second games studio in Helsinki alongside Next Games, which became part of Netflix earlier this year. Along with Night School Studio and Boss Fight Entertainment, these four studios, each with different strengths and focus areas, will develop games that will suit the diverse tastes of our members.'

netflix oyun
Netflix Oyun Stüdyoları

Şirket ayrıca tüm oyunların reklamsız olacağını ve uygulama içi satın alımların olmayacağını iddia etti. Sesini seviyoruz çünkü doğal olarak uygulama içi satın alımlar gerçek bir engel. Rahimi, şunları kaydetti:

This is another step in our vision to build a world-class games studio that will bring a variety of delightful and deeply engaging original games — with no ads and no in-app purchases — to our hundreds of millions of members around the world

Netflix Oyun Stüdyoları hakkında daha fazla bilgi

Şimdiye kadar, işletme satın almalar ve birleşmeler yoluyla oyun sektörüne girdi.. Bu yılın başlarında, Walking Dead ve Stranger Things video oyunlarının yayıncısı Finlandiya merkezli Next Games’i 72 milyon dolara satın aldı. Next Games, eski bir Rovio yöneticisi tarafından oluşturuldu. Ek olarak, bu yıl Allen, Teksas’ta bulunan bir şirket olan Boss Fight Entertainment’ı satın aldı.

Netflix’e katılan ilk oyun stüdyosu, Glendale, California’da bulunan Night School Studio, yayın hizmeti için ilk oyunu olarak Oxenfree’yi kısa süre önce piyasaya sürdü. Ancak, bu stüdyo bugün Netflix’in sıfırdan inşa ettiği ilk olacağını duyurdu.

Netflix Gaming Başkan Yardımcısı, bunların başlangıç ​​için gerçekten ilk günler olduğunu ve video oyunu geliştirmenin yıllar aldığını daha da netleştirdi. Bu nedenle yakın zamanda bir oyun beklememeliyiz. Ancak temel atıldı ve Netflix’in bizim için mağazalarında neler olduğunu görmek gerçekten merak uyandıracak.

Netflix Game Studios’tan beklentileriniz neler? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.oyun-5