Ekipler, 26 Eylül 2022 Pazartesi günü NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nde Araç Montaj Binasına geri dönmek için sistemleri yapılandırırken, gemide Orion uzay aracıyla birlikte NASA’nın Uzay Fırlatma Sistemi (SLS) roketi, Launch Pad 39B’deki mobil fırlatıcının üzerinde görülüyor. . NASA, Ian Kasırgası ile ilgili en son hava tahminlerine dayanarak geri alma kararı verdi. NASA’nın Artemis I uçuş testi, ajansın derin uzay araştırma sistemlerinin ilk entegre testidir: Orion uzay aracı, SLS roketi ve destekleyici yer sistemleri. Kredi bilgileri: NASA/Joel Kowsky

Yöneticiler, Ian Kasırgası ile ilgili en son hava tahminlerine dayanarak Kennedy bölgesi için beklenen koşulları iyileştirmemeye karar verdiler.

26 Eylül Pazartesi günü saat 23:21 EDT’de, NASAArtemis I Moon roketi, 39B fırlatma rampasını paletli taşıyıcının üzerinde bıraktı ve NASA’nın Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’ndeki Araç Montaj Binası’na (VAB) 4 millik yolculuğuna başladı.

Yöneticiler Pazartesi sabahı bir araya geldi ve bir gecede toplanan ek verilerin Kennedy Uzay Merkezi bölgesi için beklenen koşulları iyileştirdiğini gösterememesinden sonra, Ian Kasırgası ile ilgili en son hava tahminlerine dayanarak karar verdiler. Karar, çalışanlara ailelerinin ihtiyaçlarını karşılamanın yanı sıra entegre roket ve uzay aracı sistemini korumaları için zaman tanıyor. 23:00 EDT için hedeflenen ilk hareketin zamanı, geri dönüşün karşılanması için en iyi tahmin edilen koşullara dayanıyordu. hava kriterleri hareket için.

Hava durumuyla ilgili kararları için NASA, değerlendirmeleri boyunca Ulusal Okyanus ve Atmosfer İdaresi (NOAA), ABD Uzay Kuvvetleri ve Ulusal Kasırga Merkezi’nden gelen en güncel bilgilere güvenmeye devam etti ve koşulları yakından izlemeye devam ediyor. Kennedy bölgesi için.

NASA sağlamaya devam ediyor canlı yayın roket ve uzay aracının fırlatma rampasında.uzay-2