ABD hukuk sistemi hakkında daha önce hiç izlememiş olanlarınız için Los Angeles Hukuku (Laurie Partridge ne zamandan beri avukat oldu?) veya hiç dava açılmadı, bir ifade, mahkeme salonu dışında tutulan bir tanığın yeminli ifadesidir. Genellikle bir yargıç yoktur, ancak tanık yeminlidir ve yalan yere yemin etme cezası altında soruları doğru bir şekilde cevaplamalıdır.

Elon Musk, bu hafta Twitter avukatlarından bir ifadeyle karşı karşıya

Bu hafta, dünyanın en zengin adamı Elon Musk, Twitter’ın 44 milyar dolarlık Twitter’ı hisse başına 54.20 dolardan satın almak için verdiği 44 milyar dolarlık tekliften vazgeçmekle suçladığı davada sanık olarak bir ifadeyle karşı karşıya kalacak. Tabii ki, Tesla’nın multi-milyarder, kurucu ortağı ve CEO’su anlaşmayı bozma hakkına sahip olduğunu düşünüyor çünkü Twitter, Musk’a sahte hesapların toplam Twitter sayısının %5’inden azını oluşturduğunu kanıtlayamadı. hesaplar.

Musk, bu haftaki ifadenin Twitter’ın orijinal davasıyla ilgili olmasına rağmen, Twitter’a karşı dava açıyor. Duruşma hakkında bilgisi olan kaynaklara göre, sorgulamanın Pazartesi günü başlaması gerekiyordu. Reuters Pazartesi günü Musk’a herhangi bir soru sorulmadığını söyledi. İfadenin Çarşamba gününe kadar sürmesi planlanıyor, ancak bu takvimde bir değişiklik olup olmayacağı veya neden bir gecikme olduğu bilinmiyor.
Musk, Twitter’a karşı herhangi bir yükümlülük altına girmeden herhangi bir ceza ödemeden kurtulmak istiyor. Twitter, mahkemenin Musk’ı şirket satın alımını tamamlamaya zorlamasını istiyor. Pazartesi günü mesai sonrası işlemlerde 41.51 dolardan Twitter’ın hisseleri, Musk’ın şirket için ödeyeceğini söylediği fiyatın 12.69 $ veya %23.4 altında kapattı.

Musk’ın ifadesi, 17 Ekim’de Wilmington, Delaware’de beş günlük bir deneme başlamadan önce gerçekleşmesi planlanan birkaç kişiden sadece biri. Sorgulama sırasında karşıt avukatlarla kavgacı olmasıyla ünlüdür. Twitter CEO’su Parag Agrawal, görevden alınacak Twitter yöneticilerinden biri. İfadesinin de Pazartesi günü gerçekleşmesi gerekiyordu ve ayrıca ertelendi. Bu tür yüksek profilli ifadeleri aynı gün ertelemek, iki taraf arasında bir anlaşmaya varıldığının bir işareti olabilir, ancak bazen gecikmiş ifadeler sadece gecikmiş ifadelerdir.

Twitter’ın kurucu ortağı ve eski CEO’su Jack Dorsey’in geçen hafta bir ifadeye konu olması gerekiyordu. Geçmişteki ifadelerde Musk, muhalefet avukatlarını “hile” ile suçladı ve yalnızca net değeri nedeniyle dava edildiğinden şikayet etti.

Disney’in 2016’da potansiyel bir Twitter satın alımı için gösterdiği özen, Musk’ın ekibinin keşfettiğiyle eşleşiyor

Twitter Başkanı Bret Taylor, Musk hakkında “İddiaları aslında yanlış, yasal olarak yetersiz ve ticari olarak alakasız” dedi. Twitter mahkeme dosyalarında, “Musk, Twitter’a ve hissedarlarına karşı yükümlülüklerini yerine getirmeyi reddediyor çünkü imzaladığı anlaşma artık kişisel çıkarlarına hizmet etmiyor” dedi.

Elon’un çok sayıda sahte Twitter hesabıyla ilgili iddialarını desteklemek, eski Disney CEO’su Bob Iger. Bu ayın başlarında Iger, Disney’in 2016’da Twitter’ı satın almayı düşündüğünü açıkladı. Ancak Iger, Disney’in analizinin, Twitter için teklif vermekten vazgeçmesine yol açtığını söyledi; Burbank merkezli eğlence devinin eski CEO’su, Disney’in durum tespitinin, “önemli” sayıda Twitter hesabının sahte olduğunu keşfetmesine yardımcı olduğunu söyledi.

Musk, Iger’in Disney’in keşfettiği sahte Twitter hesaplarıyla ilgili tweet’lerine, eski Disney şefinin yorumlarına “İlginç” şeklinde tek kelimelik bir yanıtla yanıt vererek yanıt verdi.telefon-1