Microsoft Azure Sanal Masaüstü (AVD) kullanıcıları artık en son Microsoft yükseltmesinin genel önizlemesi ile parolasız kimlik doğrulamanın yanı sıra çoklu oturum açma (SSO) seçeneğine de sahip.

Microsoft’tan David Belanger, “Bugün, Windows Hello ve güvenlik cihazlarını (FIDO2 anahtarları gibi) kullanarak Azure AD tabanlı tek oturum açma deneyimi ve parolasız kimlik doğrulama desteği sağlamak için genel önizlemeyi duyuruyoruz.” yeni özelliğin başlangıcı.

Yeni bulut güvenliği özelliğinin genel önizlemesinin duyurusuna göre, kullanıcılar Eylül Toplu Güncelleştirme Önizlemesi’ni yükledikten sonra, özellikler Windows 10 ve 11’in yanı sıra Windows Server 2022’de kullanılabilecek.

Belanger’in gönderisine göre, en son AVD yükseltmesi kullanıcıların şunları yapmasına izin verecek:

  • Windows ve web istemcilerini kullanırken Azure AD’ye katılmış ve Hibrit Azure AD’ye katılmış oturum ana bilgisayarlarında çoklu oturum açma deneyimini etkinleştirin
  • Azure AD kullanarak ana bilgisayarda oturum açmak için parolasız kimlik doğrulamasını kullanın
  • Windows istemcisini kullanırken oturum içinde parolasız kimlik doğrulama kullanın
  • Ana bilgisayarda oturum açmak için Azure AD ile tümleşen üçüncü taraf Kimlik Sağlayıcıları (IdP) kullanın

bu Azure Akademisi öğreticisi yeni güncellemelerin nasıl dağıtılacağını açıklayan yöneticiler için, yeni SSO seçeneğinin “tüm zamanların en çok istenen AVD özelliği” olduğunu söyledi.

En son siber güvenlik tehditlerini, yeni keşfedilen güvenlik açıklarını, veri ihlali bilgilerini ve ortaya çıkan trendleri takip edin. E-posta gelen kutunuza günlük veya haftalık olarak teslim edilir.

Abone olmaksiber-1