Son zamanlarda, yeni Roblox masaüstü uygulaması tüm kullanıcılara sunuldu. Uzun bir süredir beta sürümünde olan uygulama, Roblox’un platformlar arasında nasıl çalıştığını birleştirmek ve standart hale getirmek için tasarlandı. Resmi olarak Roblox Evrensel Uygulaması olarak bilinen bu uygulama, göz atma ve oynama arasında kusursuz bir deneyim yaratmayı amaçlarken, aynı zamanda şirketin masaüstü bilgisayarlar, mobil cihazlar ve konsollar arasında güncellemeler göndermesini kolaylaştırır.

Ancak, kullanıma sunulmasının ardından oyuncular uygulamayı oldukça eleştirdiler. Bazıları, Roblox’un onları kullanmaya ‘zorlamasını’ istemediklerini ve takdir etmediklerini öne sürüyor. Roblox’un yüzünüzdeki yolu onları buna mecbur bırakmaktır. Birçoğu, çözdüğünden daha fazla soruna neden olduğundan şikayet ediyor.

Roblox’un avantajlarından biri, tarihsel olarak oyunlara tarayıcı tarafından erişilebilir olması ve ardından oyunları tarayıcı tabanlı bir pencerede başlatması olmuştur. Yıllarca Roblox deneyimlerini bu şekilde başlattıktan sonra, insanların yeni Roblox Evrensel Uygulamasını kullanmaları için sürekli istemlerde bulunmalarından rahatsız olmaları şaşırtıcı değil.

Evrensel uygulamanın birincil amacı, bir kişi hangi cihazda oynuyor olursa olsun tutarlı bir deneyim sağlamaktır. Ancak, bazı Robloxians, masaüstü uygulamasının bir mobil bağlantı noktası gibi hissettiğinden şikayet etti. Tasarım gereği, geliştiricilerin uygulamayı kullanıma sunarken oluşturmayı umduğu tutarlılıkla konuşan Roblox’un mobil arayüzüne benziyor.

Masaüstü uygulamasının oyunların indirme hızlarını artırdığı iddia ediliyor, ancak durum böyle olsa bile önemli sorunlar var gibi görünüyor. YouTube’daki en popüler Roblox içerik oluşturucularından biri olan KreekCraft, uygulamanın kayıt kurulumunda sorunlara neden oluyor. (O zamandan beri Roblox ile temas halinde olduğunu ve uygulamanın nereye gittiğinden memnun olduğunu söyledi.)

Bir Redditor, uygulamaya fare olmadan bir bilgisayardan erişirlerse, yalnızca izleme dörtgenini kullanarak aşağı kaydıramayacaklarını belirtti. Ayrıca, bir oyuncu bir oyunu kapatırsa, oyunu hemen kapatmak yerine uygulamadan daha fazla Roblox oyunu keşfetmek için geri dönmeyi seçebilecekleri konusunda sürekli olarak bir hatırlatma alır.

Ayrıca, mobil istemci ticaret özellikleri, saç yığını veya gelişmiş avatar seçenekleri içermediğinden, bu özellikleri sık kullanan kişiler için özellikle can sıkıcı hale gelir. Oyuncular ayrıca onunla uzantıları kullanamazlar; bu, Avatar Mağazasında sınırlı dijital koleksiyon parçaları gibi şeyler yapmak için bu tür uzantıları kullanan oyuncular için bir sorundur.

Bazı insanlar uygulamanın bilgisayarlarını yavaşlattığını iddia ederken, diğerleri arayüzün pek iyi olmadığını belirtti. Ayrıca, reklam görmek istemeyen kullanıcılara fayda sağlayabilecek, ancak insanların oyunlarını keşfetmelerine yardımcı olmak için reklamlara güvenen geliştiriciler için kötü olabilecek hiçbir reklam yoktur.

Sonuç olarak, bağlantının kesilmesi, birçok kişinin tarayıcı erişiminin evrenselliği nedeniyle Roblox’a tarayıcıdan erişmeyi tercih etmesidir. Başka bir deyişle, sadece daha uygun.

Bir noktada, oyuncuları yönetici olarak giriş yaparak yapabilecekleri uygulamayı indirmeye teşvik eden açılır pencereyi atlamanın bir yolu varmış gibi görünüyor. Bununla birlikte, şirketin bu süreci yamaladığı ve uygulamayı şikayetleri üzerine insanlara zorlamaya devam ettiği bildirildi.

Dijital çağdaki pek çok değişiklik gibi, oyuncuların da zaman içinde masaüstü istemciye adapte olmaları muhtemel görünüyor. Dijital ürünler söz konusu olduğunda, insanlar genellikle başlangıçta değişime dirençlidir. Genellikle, bu tür değişikliklerin faydalarını fark ettiklerinde uyum sağlamaya başlarlar.

İster tarayıcıda ister masaüstü veya mobil uygulamada oynamayı tercih edin, Eylül ayı için Roblox promosyon kodları listemizdeki kodları kullanarak 2022’deki en iyi Roblox oyunlarına ve ücretsiz avatar öğelerine erişebilirsiniz. Ve eğer bir müzik aşığıysanız, en sevdiğimiz sandbox oyunumuzda müzik setinizde çalacak yeni reçeller için Eylül ayı için Roblox müzik kodlarımızı almak isteyeceksiniz.oyun-2