Sick'te iki kız tehlikede.

Bethlehem Million ve Gideon Adlon Hasta.
resim: Miramax

gibi özelliklerle ÇığlıkDawson’s Creek, ve Vampir Günlükleri, yazar Kevin Williamson her zaman kolektif bir anlayışa ulaşmayı başardı. Ama film tutkusu ya da gençlerin kaygısı hiçbir şeye sahip değil c korkusuyumurtalık-19, ve Williamson’ın uğraştığı şey bu HastaWilliamson ve Katelyn Crabb tarafından yazılan, yönetmen John Hyams’ın yeni filmi.

Hasta Gideon Adlon ve Bethlehem Million, Nisan 2020’de göl kıyısındaki güzel bir kulübede birlikte karantinaya almaya karar veren iki üniversiteli kız Parker ve Miri rolünde. Zamanlama önemli çünkü pandeminin başlangıcında dünyanın sahip olduğu belirsizlik ve korku çok önemli. filmin bileşeni. herkes izliyor Hasta kimsenin gerçekten ne yapacağını bilmediği o ilk birkaç ayı hatırlayacak ve onunla ilişki kuracaktır. Maskeni tak, bir metre uzakta dur, ama hepsi bu. Yani Parker gizemli metin mesajları almaya başladığında, gerçek korkunun üstüne film korkusu geliyor.

Film, yiyeceklerinizi dezenfektan mendillerle mi yoksa dezenfektan mendillerle mi temizlemeniz gerektiği gibi erken dönemdeki bazı yanılgılardan mizah alıyor. tuvalet kağıdı kıtlığı. Bu, bazıları için çok erken olabilir. pandemi kesinlikle bitmedi bu filmin yapım tarihi itibariyle. Ama sonunda geçer bu ve bu kısa mesajlar gerçek bir yaşam tehdidi haline geliyor, ki burada Hasta c kolektif deneyimimizi alırovid-19 ve onu daha da içsel bir şeye yönlendirir: sizi takip eden ve evinize gizlice giren bir kişi tarafından öldürülme korkusu.

90 dakikanın altında, Hasta Parker ve Miri’yi çılgınca gergin durumlara sokarak zaman kaybetmez. Hyams, kötü adamları karede göstermekten çekinmiyor, kızların gözü önünde değil, her çekimde beklenti oluşturuyor. Ve işler kaynama noktasına ulaştığında, çoğunlukla slasher bir gerilim olan şey, yenilikçi korkular için daha da fazla olasılık ekleyen bir kovalamaca filmine dönüşür.

Hasta Williamson’ın bir zamanlar yaptığı gibi korku türünü yeniden icat etmiyor Çığlıkama o filmin en iyi kısımlarından bazılarını kullanıyor—katilin kurbanlar ve seyircilerle oynaması gibi—ve onları bir yere taşır hepimizin ilişki kurabileceği yer ve zaman. Ayrıca, korku ve gerilimin yanı sıra filme gerçek bir rezonans veren birkaç açıklama var. Çok eğlenceli ve çok başarılı… covid-19’u biraz mizahla tedavi etmeye hazırsanız, ki bu belki de herkes değildir.

Sick, Fantastic Fest 2022’yi oynadı ancak henüz dağıtımı yok.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7