cinsel sağlık markası Kek Bu hafta, 8 milyon dolarlık yeni A Serisi finansmanı duyurduğu için CVS mağazalarındaki yeni alan da dahil olmak üzere bazı büyük perakendecilerde ürün yerleşimini genişletiyor.

Cake’in profilini en son, kayganlaştırıcılar, prezervatifler, oyuncaklar ve cinsel hijyen ürünleri serisinin Target’ta çıkış yaptığı ve köprü finansmanında 2,5 milyon dolar aldığı Nisan ayında belirledik. Şirketin şu anda Amazon, Thrive Marketplace ve UrbanOutfitters.com’un yanı sıra mağaza konumlarında beş ürünü var.

Şirket, 2021 ve 2022 arasında yıldan yıla %200 büyüdü. Tush Cush, So-Low Lotion, Buzzy Butt ve Stroker dahil olmak üzere dört ürünü artık CVS’de. Kek ayrıca Walmart’taki ürün SKU’larını iki katına çıkararak dörtten 11 SKU’ya çıktığını söyledi.

bu cinsel sağlık pazarı artık büyük bir iş, etrafındaki damgaların çoğu son yıllarda aşındı. KBV Research’e göre, pazarın 2019’da 67,4 milyon dolardan 2026’ya kadar 125,1 milyar dolara ulaşması ve her yıl %12 büyümesi bekleniyor.

Sonuç olarak, Cake risk sermayesini çekmede yalnız değildir. Örneğin, geçen hafta Dame Products, vibratör ve serum serisi için 7 milyon dolar topladı. 2020’de Barselona merkezli Emjoy, “cinsiyet-pozitif abonelik ses içeriği” için 3 milyon dolar topladı.

Bu arada Silas Capital, Cake’in şirkete bugüne kadar toplam 16 milyon doların üzerinde fon sağlayan yeni yatırımını yönetti. Silas’a Lerer Hippeau, Selva Ventures, Bullish ve Finn Capital Partners gibi mevcut yatırımcıları katıldı.

Cake’in kurucu ortağı ve CEO’su Hunter Morris TechCrunch’a verdiği demeçte, yeni finansmanın devam eden perakende genişlemesine ve ürün yeniliğine odaklanacağını söyledi. Şirket ayrıca ürün inovasyonunu yönetmesi için Dollar Shave Club’ın eski Baş İnovasyon Sorumlusu Fadi Mourad’ı ve perakende satışları yönetmesi için eski SmartyPants yöneticisi Christina Komen’i görevlendirdi.

Morris, “Seksi tekrar elimizin altına almak gibi tekrar eden bir tema üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Perakende bize iyi davrandı ve genişleme beklenenden daha hızlı oldu. Cake hedef kitlesini daha net anladıkça nereden alışveriş yaptıklarını ve o yerlere gittiklerini öğreniyoruz. Şimdi ayrıntılara giremeyiz, ancak 2022 ve 2023’te Cake’i taşıyacak yeni, heyecan verici bir perakendecimiz olacak.”genel-24