Channel Digital Holdings (Channel), KOBİ’lerin sermaye ihtiyaçlarını desteklemek için karar verme motorunda Yapay Zekanın (AI) kullanımını hızlandırmak için AdviceRobo ile küresel bir stratejik ortaklık duyurdu.

Channel, FCA tarafından yetkilendirilen ve düzenlenen İngiltere merkezli bir varlık yöneticisi işletmektedir. Son 15 yılda başardı bundan fazla Krediler, işletme sermayesi tesisleri ve menkul kıymetler dahil 20 milyar dolarlık kredi varlığı ve giderek daha fazla fintech kredilerine odaklanıyor.

Dört ay önce Channel yeni fintech işini başlattı, hızlı, teknoloji destekli karar verme yoluyla KOBİ’lerin kredilere erişiminin önündeki engelleri kaldırmayı amaçlamaktadır. şimdi var başlatmaked yapay zekaseçilmiş pazarlarda KOBİ’ler için yönlendirilmiş risk kararları.

Kanalın AdviceRobo ile ortaklığı, sınıfının en iyisi makine öğrenimi yeteneklerinden ve alternatif veri kaynaklarından yararlanacak; son teknoloji ürünü, hızlı, yapay zekaya dayalı risk karar verme ve otomatik portföy yönetimini kolaylaştırıyor. Channel’ın tescilli risk karar motoru analitiği ile AdviceRobo’nun alternatif verilerinin ve yapay zekanın birleşimi, KOBİ’ler için hızlı, şeffaf kredi kararlarını ve yatırımcılar için azaltılmış risk profillerini kolaylaştıracaktır.

İyon Fratiloiu, Kanal‘s Baş Ticaret Sorumlusu şunları söyledi: “AdviceRobo ile ortaklığımız, verilerimizi geliştiren Kanal için heyecan verici bir atılımdır.güdümlü karar verme yetenekleri. Bu, işletme için inovasyonda bir dizi önemli atılımın sonuncusu ve KOBİ kredi alanını daha da bozmak için güçlü yönlerimizi birleştirmek için çok heyecanlıyız.

Walter Gontarek, CEO’su Kanal, “İnovasyon, iş teklifimizin ön saflarında yer alıyor ve özellikle alternatif veriler ve yapay zekadaki gücü göz önüne alındığında, AdviceRobo ile ilişkimizi genişletmekten mutluluk duyuyoruz.güdümlü karar verme. Teknoloji, KOBİ kredilerinde hayati bir farklılaştırıcıdır ve amacımız, iş kredisi süreçlerinde hız, şeffaflık ve verimlilik sağlamak için sınırları zorlamaya devam etmektir.”

AdviceRobo CEO’su Diederick Van Thiel şunları söyledi: “Bir işletme olarak, küçük işletmelerin büyümesini hızlandırmaya yardımcı olmak için AI’nın gücünden yararlanma konusunda tutkuluyuz ve Channel ile hedeflerimizi ilerletmek için çok heyecanlıyız. Bu benzeri görülmemiş zamanlarda finansmana erişimi hızlandırmak için gelişmiş teknoloji ve verilerin daha iyi karar verme ve daha fazla inovasyonla nasıl sonuçlanacağına dair vizyonumuzu paylaşıyorlar.”

UKTN kardeş şirketi ile ortaklaşa Şehir Yolu İletişimi.genel-11