Free’nin ana şirketi olan Iliad, hala “sorun çıkaran” rolünü oynamayı planlıyor. Ancak bu sefer ödeme alanında. Xavier Niel’in grubu Salı günü, 2018’de oluşturulan fintech Stancer tarafından dağıtılan KOBİ’ler ve serbest meslek sahipleri için bir ödeme çözümü olan StancerPay’in lansmanını duyurdu.

Bu çözüm, kullanıcılarının, ister mağazada ister çevrimiçi olsun, American Stripe veya Dutch Adyen dahil olmak üzere rakiplerinden daha rekabetçi olarak sunulan fiyatlarla müşterilerine nakit ödeme yapmasına izin vermelidir.

Stancer, kuruluşundan bu yana Free ekosisteminde yapılan işlemlerle uğraşırken (ve her gün yönetilen 200.000 işlem ve bir yıl boyunca müşterileri için bir milyar avrodan fazla işlem yapıldığı iddiası), yeni çözümünün diğerlerini de kapsayacak şekilde genişletilmesi amaçlanıyor. İtalya ve Polonya gibi grubun halihazırda mevcut olduğu Avrupa ülkeleri. StancerPay’in lansmanında Xavier Niel, “Ödeme dünyasında Iliad’ın ikinci kişiliği olmak istiyoruz” dedi.

Agresif oranlar

Ve bu çözüm hakkında şunu eklemek için: “Bunu önce kendimiz için yarattık ve bugün, birkaç yıl boyunca test edip iyileştirdikten sonra, diğer profesyonellerin hayatlarını basitleştirmek istiyoruz. Stancer, tüccarlar için tüccarlar tarafından yaratıldı. Bu nedenle teklifi, onların zorluklarını ve ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılar. Free’nin B’den B’ye Ücretsiz Pro teklifiyle elde ettiği gibi, StancerPay her şeyden önce serbest çalışanlardan KOBİ’lere kadar uzanan bir müşteri kitlesini hedefliyor.

Stancer CEO’su George Owen’ın açıkladığı gibi, “hizmet anında çok kanallı, bir Verifone mobil ödeme terminali ile ve/veya bir API aracılığıyla çevrimiçi olarak fiziksel ödeme sunuyor. Tüm ödeme akışları daha sonra merkezileştirilir ve tek bir gösterge panosundan gerçek zamanlı olarak görünür hale gelir”. Ayrıntılı olarak, bir Avrupa kredi kartı ile yapılan ödemeler için değişken komisyonların %0,7 olması gerekirken, Amerikan şirketi Verifone’dan bir terminal aracılığıyla yapılan işlemler 7 Euro’nun altındaki tutarlar için ücretsiz olarak işlenecektir.

Basitleştirilmiş yaklaşımı ve agresif fiyatlandırma politikası ile fintech, şimdi kendisini “Fransa ve Avrupa’da bir ödeme lideri” olarak konumlandırmayı planlıyor. Ancak, eski Twitter patronu Jack Dorsey’in ödeme şirketi Square’in (o zamandan beri Block olarak değiştirildi) gelişiyle son aylarda daha da güçlenen rekabetle karşı karşıya kalacak.genel-15