İlyadaFransız milyarder ve başlangıç ​​​​yatırımcısı Xavier Niel’in sahibi olduğu telekom şirketi, bir ödeme yan kuruluşu kuruyor. stant. Ekip özellikle bir şeye odaklandı: işlem ücretlerini mümkün olduğunca düşürmek.

Fransız perakendeciler, çevrimiçi mağazalar ve işletmeler bugünden itibaren Stancer’ı kullanabilirken, Iliad, Free’nin mobil ve internet abonelerini faturalandırmak için ödeme işleme platformu da dahil olmak üzere birçok faaliyeti için halihazırda Stancer’ı kullanıyor. Stancer şu anda günde 200.000 işlem gerçekleştiriyor – ayda 6 milyon işlemi ve işlem hacminde 1,3 milyar Euro’yu temsil ediyor.

Stancer hem çevrimiçi hem de çevrimdışı bir ödeme şirketidir. Çevrimiçi ödemeler söz konusu olduğunda, Stancer müşterileri SEPA otomatik ödemelerinin yanı sıra kart ödemelerini de kabul edebilir. Hem tek seferlik ödemelerle hem de yinelenen ödemelerle çalışır. Daha büyük miktarlar ve özel kullanım durumları için Stancer, SEPA yoluyla gelen banka havalelerini de destekler.

Başlangıç, değişken ücret olarak %0,7 ve Avrupa Ekonomik Alanı’nda verilen kartlarla yapılan kart işlemlerinde 0,15 € ücret almaktadır. Karşılaştırma olarak, Stripe, Avrupa Ekonomik Alanı kart ödemeleri için %1,4 + 0,25 € ücret almaktadır.

Stancer’daki SEPA otomatik ödemeleri, %0,4 değişken ücretli ve 0,10 € sabit ücretli kart ödemelerinden biraz daha ucuzdur. Stancer ödemelerini kabul etmenin birçok yolu vardır: API, açılır pencere veya iframe, Stancer tarafından barındırılan ödeme sayfası ve CMS eklentileri.

Resim Kredisi: stant

Gerçek mekanda faaliyet gösteren mağazalara gelince, Stancer size bir Verifone ödeme terminali gönderebilir, böylece mağazanızda kart ödemelerini kabul etmeye başlayabilirsiniz. Stancer, terminal aracılığıyla Avrupa Ekonomik Alanı kart işlemlerinde %0,7 + 0,07 € ücret alır. Bu da oldukça rekabetçi.

Resim Kredisi: stant

Çok fazla mağaza içi işleminiz yoksa veya ödeme akışı olan bir web siteniz yoksa müşterinizin telefonundan ödeme almak için ödeme bağlantısı da oluşturabilirsiniz. Bu bağlantı bir e-posta veya WhatsApp mesajında ​​paylaşılabilir. Ayrıca mağazadaki ödemeler için bir QR kodu da oluşturabilirsiniz.

Stancer hala devam eden bir çalışma. Örneğin, şirket hala çevrimiçi ödemeler için Apple Pay ve Google Pay desteği üzerinde çalışıyor. Benzer şekilde şimdilik Fransa pazarına odaklanıyor.

Ama İlyada için ilginç bir yeni girişim. Stancer, bölünmüş ödemeler ve Stancer tarafından tasarlanmış çevrimiçi mağazalar gibi yolda daha fazla ürün satıyor. Muhtemelen Stripe kadar büyük veya başarılı olmayacak, ancak ödeme piyasası aynı zamanda çok büyük bir endüstri.genel-24