Google, Google Fotoğraflar hizmetindeki eski fotoğrafların kalitesinin beklenmedik bir şekilde bozulmaya başladığı hikayesine yorum yaptı.

Şirket dün şunları söyledi: “Bu sorunun farkındayız ve bir düzeltme yayınlayacağız. Orijinal fotoğraflar etkilenmez.” Hatayı düzeltmek için yazılım güncellemesi yayınlanacağı zaman bildirilmez.

Şirket, fotoğrafların neden bu sorundan etkilendiği sorusuna da yanıt vermedi. Belki Google, bu sorun için bir düzeltme içerecek bir yazılım güncellemesi yayınladıktan sonra duruma daha fazla ışık tutacaktır. Bu sorunun yalnızca Android kullanıcılarını değil, aynı zamanda Google Fotoğraflar uygulamasını kullanan iPhone sahiplerini de etkilediğini belirtmekte fayda var.


Daha önce, daha önce bildirildiği gibi, ağda eski görüntü yedeklemelerinde “eserler” fark etmeye başlayan Google Fotoğraflar kullanıcılarından çok sayıda şikayet ortaya çıktı.

Reddit’teki ilk incelemelere yorum yapan diğer kullanıcılar, şu mesajları bıraktı: “İyi ki sadece ben değilmişim! bende de aynı sorun var Yıllar önce yüklenen fotoğraflarda görünüyor” ve “Bazı eski fotoğraflarda da eserler var. Çok iyi değil”.genel-22