Samsung, sert, hafif ve zorlu koşullarda çalışmak için özel olarak tasarlanmış ürünler üretir. Bunu akılda tutarak, Koreli şirket kısa süre önce ofis dışında çalışmak için özel olarak tasarlanmış bir akıllı telefon ve bir tablet olmak üzere iki yeni ürün duyurdu.

Galaxy XCover 6 Pro, Samsung’un şantiyelerde veya diğer zorlu ortamlarda çalışan kişiler için tasarlanmış en yeni akıllı telefonudur. İş amaçlı kullanım için tasarlanmış telefonlarda orta seviye özellikleri görmek eskiden yaygındı. Samsung cep telefonu Galaxy S22 ile rekabet etmezse, yine de sağlam bir teknik sayfa ve dört yıllık güncelleme vaadi ile birlikte gelir. Telefon 599 Euro civarında satılıyor.

Samsung, adından da anlaşılacağı gibi Wi-Fi ve 5G’ye bağlanabilen bir tablet olan Galaxy Tab Active Pro 5G’yi de duyurdu. Ayrıca S Pen ile uyumluluk ve diğer birçok özelliği içerir. Burada da Samsung, üç büyük işletim sistemi güncellemesi ve beş yıllık güvenlik güncellemesi vaat ediyor. Şirketlere böyle bir aygıtın uzun vadeli uygulanabilirliği konusunda güvence verecek bir şey. Şu anda 769 Euro’dan edinilebilir.

Samsung Galaxy XCover 6 Pro

Samsung’un yeni akıllı telefonu, sadece 9,9 mm kalınlığında, sağlam ancak oldukça şık bir cihazdır. Cihazın içinde çıkarılabilir 4050 mAh pil, Qualcomm Snapdragon 778G işlemci, 6 GB RAM, 128 GB dahili depolama (microSD kart yuvası ile) ve 50 ana kamera bulunuyor. Ekran, Corning Gorilla Glass Victus+ (S22’dekiyle aynı) ile korunuyor ve LCD panel çapraz olarak 6,6 inç boyutunda. Parmak izi sensörü yan kenara yerleştirilmiş. 3,5 mm kulaklık jakı görmek de güzel.

Bununla birlikte, 2022’de bir akıllı telefonda çıkarılabilir pil görmenin nadir olduğunu belirtmek gerekir. Samsung için bu, telefonun onarılabilirliği ve dolayısıyla dayanıklılığı konusunda güven vermenin bir yolu.

Resim: Samsung.

İlan edildiği gibi, XCover 6 Pro, IP68 ve MIL-STD-810H sertifikası ile dış mekan çalışmalarının tüm kaprislerine dayanacak şekilde üretilmiştir. İki programlanabilir tuş mevcuttur ve belirli uygulamaları veya belirli işlevleri başlatmanıza izin verir. Telefon, telefonunuzu gerçek bir güvenli dizüstü bilgisayara dönüştürmek için Samsung DeX ve Samsung Knox’u da destekler.

Tasarım, eldivenlerle ekran uyumluluğu ve özelleştirilebilir düğmeler, telefonu masa başında çalışmayanlar için vazgeçilmez hale getirmeye yardımcı oluyor.

“Galaxy XCover 6 Pro ve Galaxy Tab Active Pro’yu ön saflardaki çalışanları ve sahadaki insanları düşünerek tasarladık. Dayanıklı, suya dayanıklı yapı, değiştirilebilir piller ve 5G uyumluluğu ile bu cihazlar, bağlantı olan her yerde ön saflardaki çalışanların verimli olmalarına yardımcı oluyor” dedi.

Samsung Galaxy Xcover 6 Pro

Samsung Galaxy Xcover 6 Pro – En iyi fiyatlar:


 • Amazon Pazarı

  409.00


 • Darty Pazarı

  524.38


 • Fnac pazarı

  557.35


 • LDLC

  629,95

Samsung Galaxy Tab Aktif Pro

Galaxy Tab Active Pro 5G, 64 veya 128 GB dahili depolama (microSD yuvası ile) ile mevcuttur. 64 GB modeli 769 €, 128 GB modeli ise 829 € tutarındadır. 5G uyumluluğu olmayan modeller 110 € daha ucuza mal oluyor.

Tab Active Pro, Android 12 altında piyasaya sürüldü ve 242,9 x 170,2 x 10,2 milimetre ile oldukça kapsamlı bir boyut gösteriyor. Hepsi ölçekte 674 gram. 1920 x 1200 piksel çözünürlüğe sahip 10.1 inç ekrana sahip. 7600mAh pil her şeyin yolunda gitmesini sağlarken, 13MP arka kamera ve 8MP ön kamera ihtiyacınız olan çekimleri yakalar.

Samsung’da Tab Active pro’ya bakın

Yedi pimli bir POGO bağlantısı, çeşitli aksesuarlara bağlanmanıza da olanak tanır. Yerleşik bir S Pen ve eldivenli giriş desteği, çalışma ortamınız ne olursa olsun tabletle etkileşim kurmanıza yardımcı olur. Güneş batarken aşırı ısınma ve şişme riskini önlemek için tableti pil kullanmadan (fiş takılı olduğu sürece) kullanmak bile mümkündür. Samsung DeX de destekleniyor ve ünlü masaüstü arayüzünü doğrudan cihaz üzerinde çağırmak mümkün.

Kaynak : “ZDNet.com”genel-15