MacRumors’a göre, birçok kullanıcı Verizon ağında çalışan iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max akıllı telefonlarının sık sık aramaları kendiliğinden kestiğini ve zayıf sinyale sahip olduğunu bildirdi.

Bir iPhone 14 Pro kullanıcısı, evde iPhone 14’teki sinyal seviyesinin sadece 1-2 bar olduğunu, iPhone 13’ün sinyali güvenle tuttuğunu ve iPhone 13’teki 5G ağındaki hızın iPhone 14’ten daha yüksek olduğunu yazıyor. Pro: “Umarım iOS bu sorunu çözecek şekilde güncellenebilir.”

Başka bir iPhone 14 Pro Max kullanıcısı, telefon 4G ile 5G arasında geçiş yaptığında sinyalin birden kaybolduğunu söyledi. Geri yüklemek birkaç saniye alırken, yine iOS 16 çalıştıran iPhone 12 Pro Max bunu anında yapıyor.Bazı netizenlerin fabrika ayarlarını geri yüklemeye veya en son iOS 16.1 beta sürümüne güncelleme yapmaya çalıştığını, ancak sorunun hiçbir zaman çözülmediğini belirtmekte fayda var. Hatanın sistemle veya 5G modemle ilgili olabileceğine dair öneriler var ancak Apple henüz durumla ilgili yorum yapmadı.

Amerikan akıllı telefonları iPhone 14’te SIM kart yuvasının çıkarıldığını hatırlayın. Tüm akıllı telefonlar standart olarak bir eSIM ile donatılmıştır.genel-22