Rusya Dijital Kalkınma Bakanlığı, BT ve iletişim uzmanları için mobilizasyondan muafiyet kriterlerini karşılayan 195 uzmanlık içeren bir belge sundu. İlgili belge bakanlığın internet sitesinde yayınlanır.Liste, endüstri birliklerinden ve omurga şirketlerinden gelen teklifler temelinde derlendi ve bir bütün olarak istihdam yapılarını kapsamlı bir şekilde yansıtıyor. Bilişim şirketlerindeki ve telekom operatörlerinin sahip olduğu eğitim profili uzmanlarını netleştirdik. BT ve iletişim hızla gelişiyor, sektöre ilgili uzmanlık alanlarından pek çok insan geliyor“Bakanlık yaptığı açıklamada.

Liste, 2013 yılında Eğitim ve Bilim Bakanlığı’nın emriyle onaylanan mevcut uzmanlıkları ve “daha önce eğitim aldıkları” uzmanlıkları içerir. Dijital Kalkınma Bakanlığı, bu uzmanlıklar arasında bir yazışma kurulduğunu belirtiyor.

Liste matematik, nükleer fizik, astronomi, kimya, biyoloji, mimari, bilgi güvenliği, lazer teknolojisi, adli tıp, uçak ve helikopter mühendisliği, optoteknik, gemi yapımı, personel yönetimi, halkla ilişkiler, jeoloji, metalurji, grafik ve diğerleri. Listenin tamamı Dijital Kalkınma Bakanlığı’nın internet sitesinde bulunabilir.

Bakanlık ayrıca Telegram kanalında, çalışanın kısmi seferberliğin bir parçası olarak hizmete dahil olmama gerekliliklerine uyduğunu doğrulayan bir form yayınladı. Dijital Gelişim Bakanlığı, erteleme başvurusunun çalışan tarafından oluşturulacağını, ancak kuruluşun genel müdürünün elektronik imzası ile onaylanması gereken gerekli şartlara uygunluğunu teyit eden bir form eklemesi gerekeceğini açıkladı.

Form doldurulmalı, CSV dosyası olarak kaydedilmeli, şirketin CEO’su tarafından UKEP’i (el yazısı imzanın elektronik bir analogu, çoğu kuruluş için Federal Vergi Servisi tarafından verilir) kullanılarak imzalanmalı ve kamu aracılığıyla gönderilmelidir. ilgili bilgi toplama hizmeti açıldığında hizmetler portalı. Dijital Kalkınma Bakanlığı, hizmetin 27 Eylül’de başlatılması gerektiğine söz verdi.genel-22