CFO'ya göre Grab, düzeltilmiş FAVÖK'te 2024'ün ikinci yarısında başabaş noktası olmasını bekliyor

Holdings Ltd., Güneydoğu AsyaŞirket yetkilileri, ‘nin en büyük araç çağırma ve gıda dağıtım firmasının, kârlılığa doğru hızlanırken 2024’ün ikinci yarısında düzeltilmiş FAVÖK’ünü bile kırmayı beklediğini söyledi.

Grubun düzeltilmiş FAVÖK zararının, 2022’nin ikinci yarısı için, yılın ilk yarısına kıyasla %27’lik bir iyileşme ile 380 milyon dolar olması bekleniyor.

Finans Direktörü, “Nakit pozisyonumuz hafife aldığımız bir şey değil. Bu nakit korumayı akılda tutarak sermayemizi nasıl tahsis edeceğimiz ve dağıtacağımız konusunda ihtiyatlı bir duruş sergileyeceğiz.” Peter Oey analistlere anlattı Yakalamakilk yatırımcı günü.

Grab, 2026 yılına kadar digibank operasyonlarında da kırılmayı bekliyor.

Ayrıca Okuyun

Hindistan paneli, çevrimiçi oyun için düzenleyici kuruma yeni yasa çağrısında bulundu
Grab-Singtel girişimi Singapuramp39'un rekabetçi banka sektörüne adım attı

Boş çek şirketiyle 40 milyar dolarlık rekor bir birleşmenin ardından Aralık ayında Nasdaq’ta işlem gören Grab, on yıllık işinden kaynaklanan zararları önlemek için yatırımcı baskısı altındaydı.

Grab’ın hisseleri, yatırımcıların artan faiz oranları ve yavaşlayan ekonomiler arasında büyüme beklentilerini yeniden değerlendirirken, teknoloji değerlemelerinde küresel bir düşüşü izleyerek bu yıl şimdiye kadar %61 değer kaybetti.

Geçen hafta Reuters ile yapılan bir röportajda Grab’ın operasyon direktörü, şirketin bazı rakiplerinin yaptığı gibi toplu işten çıkarmalar yapmayı düşünmediğini ve finansal hizmet hedeflerini dizginlerken seçici bir şekilde işe aldığını söyledi.

Geçen ay, Grab, bir yıl önceki 801 milyon dolardan 572 milyon dolarlık daha dar bir ikinci çeyrek zararı bildirdi. Ancak, güçlü bir doları suçlayarak ve gıda dağıtım talebini azaltarak yıl için brüt mal hacmi görünümünü düşürdü.

Sekiz ülkede 480 şehirde faaliyet gösteren Grab, platformunda beş milyondan fazla kayıtlı sürücüye ve iki milyondan fazla tüccara sahiptir.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9