Apple, bir yandan ABD ile Çin arasındaki jeopolitik ters rüzgarların yanı sıra, oradaki pandemik kilitlenmeler nedeniyle tedarik zincirini Çin’den uzaklaştırmaya çalışıyor, çünkü ana montajcısı Foxconn’un genel merkezi burada olduğu için yer almaktadır.

Ancak Foxconn, Hindistan’da, Chennai yakınlarındaki fabrikalarda ve Apple’ın iPhone 14 üretim çeşitlendirme çabası çok iyi gitti, raporlar BloombergHindistan’da üretilen telefonları, başlangıçta beklenen iki ay yerine Çin çıkışından sadece haftalar sonra göndermeye başlayabildiğini söyledi.
Haitong International Securities analisti Jeff Pu’ya göre, “Apple jeopolitik riskleri azaltmaya çalışırken daha iyi işçilik maliyeti yapısı sunduğu için Hindistan artık üretim için cazip bir yer.Orada eski bir hükümet sekreteri olan Aruna Sundararajan şunu ekliyor: “Bütün büyük şirketler şimdi Hindistan’a ‘Çin artı bir’ veya ‘Çin artı iki’ stratejilerinin bir parçası olarak bakıyor.
iPhone 14 üretim programının bir bölümünün Çin’den Hindistan’a başarılı geçişi hakkında bir yorum istendiğinde, Apple, “iPhone 14’ü Hindistan’da üretmekten heyecan duyduğunu” söyledi ve bu, konveyör bantlarının piyasaya sürülmesinin sorunsuz ve sorunsuz olduğunu bir şekilde doğruladı. tahmin edilenden daha erken.

Apple, Winstron tarafından monte edilen SE gibi giriş seviyesi düşük iPhone’larla Hindistan’daki üretim planlarına yavaş başladı, ardından yeni moda Foxconn fabrikalarında iPhone 13 gibi telefonlara yükseldi.

Genellikle orada üretime iPhone modellerinin piyasaya sürüldüğü yıl başlamıyor, ancak Çin’den uzakta üretimi çeşitlendirmek için acele ettiği için 2022 görünüşe göre farklı.

Yüzlerce bileşen ve kritik malzeme tedarikçisini koordine etmek, montaj ekipmanı sağlamak ve aynı zamanda yetkin bir işgücünü eğitmek Herkül’ün görevi olmalıydı. Tim Cook’un tedarik zinciri yönetimi bilgisi ve Foxconn’un üretim becerisi, Foxconn’un Çin’de yeni seriyi birleştirmeye başlamasından sadece haftalar sonra bir iPhone 14 Hint üretimi ile parlayacak şekilde birleşmiş olmalı.telefon-1