Bir yolculuğa çıkarken takılmayı seviyorsanız, Android Auto’nun bir sonraki güncellemesini seveceksiniz – vaat edilen yeniden tasarımı, yeni bir sızıntıya dayanarak piyasaya sürülmeye hazır görünüyor.

Google, bir süredir Android Auto’ya bir sonraki büyük yükseltmeyi tanıtıyor ve odağın, daha küçük bir monitörde bile ekranda birden fazla uygulamayı aynı anda görmenizi sağlayacak reaktif bir kurulum oluşturmaya odaklandığını ortaya koyuyor.

Şu anda, Android Auto’nun bölünmüş ekranından (aynı anda haritanızı, medya kontrollerinizi ve mesaj uyarılarınızı gösteren) yalnızca ultra geniş monitörlere sahip otomobiller yararlanabilir, ancak ‘Coolwalk’ güncellemesi, özelliği aşağıdaki uyumlu araç ekranlarına getirecektir. tüm şekiller ve boyutlar.

Ancak, güncellemenin Haziran, Temmuz veya Ağustos için yapılmasına rağmen henüz gerçekleşmedi. Daha da kötüsü, Google, güncellemenin ne zaman geleceği konusunda bizi karanlıkta bırakarak güncellenmiş bir sürüm penceresi vermedi.

Reddit’te u/mynamesjeffffs tarafından yayınlanan yeni kanıtlara göre, umarım çok uzak değildir (ve bugün bile kullanabilirsiniz). Üzerinde r/AndroidAuto alt dizin (yeni sekmede açılır), arabalarının 7 inçlik monitöründe çalışan yeni Android Auto güncellemesini gösterdiler. Mynamesjeffffs, kullanıcıya yönetici izinleri ve aksi takdirde kilitli özelliklere erişim sağlayan bir işlem olan android akıllı telefonlarını köklendirerek güncellemeye erişebildi.

Reddit’te paylaşılan görüntülerde, Mynamesjeffffs’in yönlerini gizlemek zorunda kalmadan Bruno Mars’ın It Will Rain’i çalmasına, duraklatmasına veya atlamasına izin veren müzik kontrollerinin yanında gururla görüntülenen otomobilin haritasını görebiliyoruz.

Bu, Android Auto’nun resmi olarak yayınlanan bir sürümü olmadığı için, bazı değişiklikler görme şansımız var, ancak Mynamesjeffffs’in gösterdiği şey, Google’ın vaat ettiğiyle oldukça yakından örtüşüyor.

sorunun kökü

Yeni Android Auto özelliklerine kendiniz erişmek için cihazınızı rootlamadan önce dikkatli olmanızı öneririz.

Cihazınızı köklendirmek size Android telefonunuz üzerinde tam kontrol sağlarken, aynı zamanda size her şeyi mahvetme gücü de verir. Yanlış dosyayı değiştirirseniz veya yanlışlıkla yapmamanız gereken bir şey yüklerseniz (bir kötü amaçlı yazılım parçası gibi), telefonunuz çalışmaz hale gelebilir.

Bunun ötesinde, birkaç uygulamanın köklü cihazlarda çalışmadığını görebilirsiniz. Özellikle Google Pay ve çoğu bankacılık uygulaması, kötü amaçlı yazılım endişeleri nedeniyle köklü cihazlarda açılamaz ve güvendiğiniz diğer uygulamalarda da benzer kısıtlamalar bulabilirsiniz.

Neyse ki Mynamesjeffffs’in gönderisi, Android Auto yeniden tasarımının zaten gerçekten iyi çalıştığını gösteriyor, bu yüzden akıllı telefonlarımıza zarar verme riskine gerek kalmadan deneme şansımızın çok uzun sürmeyeceğini umuyoruz.

Güncellemeyi beklerken, telefonunuzu köklendirmeden daha fazla kullanmak için 2022’de indirebileceğiniz en iyi Android uygulamalarından bazılarına göz atmanızı öneririz.genel-6