Hatırlarsınız, Huawei 2022 amiral gemisi Mate 50 serisi için rezervasyonları kabul etmeye başladığında, şirket bir milyonun üzerinde rezervasyon aldı. Telefonlar 6 Eylül’de tanıtıldı ve Mate 50, Mate 50 Pro, Mate 50 RS Porsche Edition ve giriş seviyesi Mate 50e’yi içeriyordu. Satışlar 21 Eylül’de başladı ve Çin’deki tüketiciler onları yuttu.

Güçlü talep, Huawei Mate 50 serisinin piyasaya sürülmesini karşılıyor

Çin’deki uzun kuyruklar, Huawei şirket mağazalarında Mate 50 serisini karşıladı ve ilk üretim çalışmasını sattıktan sonra, Huawei tüketici ürünleri şefi Yu Chengdong (PhoneArena okuyucuları tarafından Amerikanlaştırılmış adıyla Richard Yu ile bilinir), şirketin üretimi hızla hızlandıracağını söyledi. Talebi karşılamak. Yu, “Dün, Huawei Mate 50 serisi resmi olarak satışa çıktı ve çok sayıda hevesli tüketici, makine satın almak için ülke genelindeki Huawei mağazalarına gitti. Mate 50 serisine olan sevginiz ve desteğiniz için çok teşekkür ederiz! daha fazla tüketicinin güçlü Mate 50 serisi cep telefonlarını kullanabilmesi için ürün tedarikini sağlamak için üretimi hızlandıracak.”

Yu’nun Weibo sayfası (aracılığıyla HuaweiCentral), ülke genelinde bir Huawei Mate 50 serisi telefon satın almak için çok hevesli olan tüketicilerin uzun kuyruklarının fotoğraflarıyla doluydu. Huawei, her yıl iki amiral gemisi serisi üretiyordu, yılın başlarında fotoğraf odaklı (amaçlı) P serisini, ardından yılın sonuna doğru zengin özelliklere sahip Mate serisi. Ancak ABD’nin Huawei’ye yönelik kısıtlamaları, şirketin her yıl amiral gemisi modelleri arasında geçiş yapmasını sınırlayan yonga seti tedarik etme yeteneğini sınırladı. Örneğin, 2023’te Huawei P60 serisini piyasaya sürecek.
Mate 50 telefonlarından üçü için kullanılan yongalar Snapdragon 8+ Gen 1 SoC’dir. Şimdi kendinize, Huawei’nin ABD tarafından engellenirse Qualcomm’un en son Uygulama İşlemcilerini nasıl kullanabileceğini soruyor olabilirsiniz. Cevap basit, bunlar yalnızca 4G ağlarıyla çalışacak şekilde ayarlandı. Düşük fiyatlı Mate 50e, kaputun altında Snapdragon 778G 4G’ye sahip.
Huawei’nin Mate 50 serisi için 10 milyon adet satış hedeflediği bildiriliyor ve bu hedefin sadece birkaç gün içinde gerçekleştirileceği görülüyor. Şirketin, dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olduğu önceki zirvesine geri dönmek için hala uzun bir yolu var. Ancak ABD, Huawei’nin bir ulusal güvenlik tehdidi olduğunu iddia ederek, firmayı ABD tedarik zincirine erişmesini engelleyen Varlık Listesine yerleştirdi. Bu, artık Android’in Google Mobil Hizmetleri sürümünün şirketi kendi Harmony İşletim Sistemini (Mate 50 serisiyle yayınlanan 3.0 sürümüyle) geliştirmeye zorlamaması anlamına geliyordu.
Ertesi yıl (günden tam bir yıl sonra, gerçekten şüpheli zamanlama), ABD ihracat kurallarını değiştirdi ve Amerikan teknolojisini kullanarak en son cipsleri üreten dökümhaneleri Huawei’ye göndermelerini engelledi. Çinli üretici o sırada TSMC’nin ardından ikinci en büyük müşterisiydi. Elma. TSMC’nin bu işi kaybedebileceği ve gelişmeye devam edebileceği yonga seti talebi hakkında size bir şeyler söylüyor.

Mate 50 Pro ve Mate 50 ekranları bir milyar rengi destekliyor

Huawei Mate 50 Pro, 1212 x 2616 çözünürlüğe ve 19.5:9 en boy oranına sahip 6.74 inç AMOLED ekrana sahip. Ekran 1 milyar rengi destekler ve 120Hz yenileme hızına sahiptir. Cihaz, 8 GB bellek ve 256 GB veya 512 GB UFS 3.1 depolama alanına sahiptir.

Arkada, f/1.4-f/4.0 arasında değişen bir değişken diyafram açıklığına sahip 50 MP kamera sensörü var. 64 MP periskop telefoto kamera 3,5x optik yakınlaştırma sağlar ve 13 MP sensör ultra geniş kamerayı çalıştırır. Önde 13 MP selfie kamerası ve yüz tanıma için Time of Flight 3D kamera bulunuyor. Ah, Mate 50 Pro’nun iPhone benzeri bir çentik taşıdığından bahsetmiş miydik? 4700mAh pil, ışıkları açık tutar ve 66W’da şarj olur. Ayrıca 50W kablosuz şarj ve 5W ters kablosuz şarj sunuyor.

Mate 50, 1224 x 2700 çözünürlüğe ve 90Hz yenileme hızına sahip 6.7 inç AMOLED ekrana sahip. 8 GB bellek ve 128 GB, 256 GB ve 512 GB depolama ile birlikte gelir. Değişken diyafram açıklığına sahip Mate 50 Pro ile aynı 50MP kamera sensörüne sahiptir. Ayrıca 5x optik zoomlu 12MP periskop telefoto kamera ve 13MP ultra geniş kamera da bulunuyor. 4460mAh kapasiteli pil, Mate 50 Pro ile aynı şarj hızlarına sahip.

Bir telefon meraklısıysanız, Huawei’nin en yeni amiral gemisi telefonlarına olan güçlü talebi görmek kalbinizin kırışmasını sağlayabilir.telefon-1