Depolama, söz konusu olduğunda her zaman zor bir konudur. Elma. Şirket, farklı depolama konfigürasyonları için kullandığı fiyatlandırma modeli söz konusu olduğunda kötü bir üne sahiptir.

bu Örneğin iPhone 14 Pro, gösterişli fiyat etiketine ve “Pro” lakabına iliştirilmiş olmasına rağmen, cüzi 128 GB’tan başlar. 2022’de 256 GB’tan daha az dahili depolama ile gelen neredeyse tek 1000 dolarlık akıllı telefon.

iPad’in fiyatlandırma modeli daha da yırtıcı. Örneğin, iPad Air’in temel yapılandırması yalnızca 64 GB dahili depolama ile birlikte gelir. Yalnızca 149 ABD Doları karşılığında, kullanıcılar toplamda 256 GB olmak üzere bu miktarı dört katına çıkarabilir. Veya bir iPad Pro için (128 GB depolama alanıyla dizüstü bilgisayarın yerini almayı amaçlayan) 50 ABD doları daha fazla harcayabilirler.

Depolama seçenekleri, tıpkı şarj tuğlasının kaldırılması gibi, Apple’ın kullanıcıların bu ekstra parayı harcamasını sağlama yöntemidir. Ancak bu “biraz daha fazla” çabucak toplanır. Yaralanmalara hakaret eklemek için, Apple’ın ürünleri zaten piyasadaki en pahalı ürünlerden bazıları.

Ancak, en azından bir miktar gümüş astar var. Bulut depolama hizmetleri son zamanlarda oldukça ucuzladı ve 5G bağlantısının ortaya çıkmasıyla her zamankinden daha erişilebilir hale geldi. Sonuç olarak, çoğu zaman ek bulut depolama alanı satın almak, Apple’a üst düzey bir model için pahalı bir prim ödemekten çok daha ucuzdur.

Bununla birlikte, cihazınızı amaçlandığı şekilde kullanmak için ihtiyacınız olan minimum bir alan miktarı vardır. Apple, temel modelin 128GB’ının bunu kapsadığını düşünüyor gibi görünüyor. Ama sen?

Hangi depolama yapılandırmasını (iPhone modelinden bağımsız olarak) tercih ettiğinizi bilmek istiyoruz. Daha eski bir iPhone’unuz varsa ve depolama seçeneği listelenmemişse, yorum eklemekte özgürsünüz. Her halükarda, esas olarak iPhone kullanıcılarına soruyoruz, çünkü depolama seçenekleri ve fiyatları söz konusu olduğunda Apple en büyük suçludur.telefon-1