Hindistan, Güney Asya ülkesindeki diğer sağlık sorunlarını ele almak için COVID-19 temas izleme uygulamasını ve aşı web sitesini yeniden tasarlıyor.

Üst düzey bir yetkili Pazar günü yaptığı açıklamada, Hindistan hükümetinin Aarogya Setu’yu ülkenin bağımsız sağlık uygulaması olarak kullanmayı planladığını söyledi.

Uygulama, sakinlere tıbbi muayene randevuları alma ve hastanelerde kuyrukta beklemekten kaçınmak için QR kodlarıyla kayıtları doğrulama olanağı sunacak, ülkenin amiral gemisi halk sağlığı uygulamasının uygulanmasını denetleyen Ulusal Sağlık Otoritesi başkanı RS Sharma plan, halka açık bir etkinlikte söyledi.

2020’de piyasaya sürülen Aarogya Setu’nun 240 milyondan fazla indirme topladığını söyledi. uygulama başlangıçta başlatıldı “geçici bir soruna geçici bir çözüm” olarak.

Sanskritçe’de “sağlığa köprü” anlamına gelen Aarogya Setu, piyasaya sürülmesinden kısa bir süre sonra, uygulamanın bireyleri izlemesi konusunda gizlilik savunucularının bazı endişelerini çekti. Yeni Delhi endişeleri reddetti ve o sırada uygulamada sözde kusurların tasarım gereği uygulandığını söyledi. Haftalar sonra, uygulamayı açık kaynaklı hale getirdi.

Hindistan hükümeti ayrıca COVID-19 aşı web sitesi CoWIN’i ülkenin evrensel bağışıklama programına hizmet edecek şekilde yeniden tasarlıyor.

Daha önce ülkenin telekomünikasyonunu denetleyen Sharma, yenilenen sitenin bireylerin, çocuk felci damlaları da dahil olmak üzere ulusal bağışıklama programı kapsamındaki zorunlu aşıları bulmasına ve almasına ve küçük ölçekli doktorların bunu sağlık bilgi yönetim sistemi olarak kullanmalarına yardımcı olmaya çalışmasına olanak tanıyacağını söyledi. regülatör.

Yaygın olarak CoWIN olarak adlandırılan COVID Aşı İstihbarat Ağı, Hindistan hükümetinin COVID-19 aşısının birleşik kaydını tutma platformu olarak geçen yıl Ocak ayında tanıtıldı.genel-24