Yeni önerilen kurallar hem ABD hem de ABD'de faaliyet gösteren uluslararası havayolları için geçerli olacak.

Uçak içi Wi-Fi (şimdiki değeri) modern bir mucize: Bağlantı, cihazınıza havada ışınlanırken, atmosfer saatte yüzlerce mil hızla. Ne yazık ki, o da çoğu zaman kokar. Servis genellikle yavaştır, bozulur veya hiç başlamaz bile. Ve hatta parayı bombalamaya bile başlayabilirsin çalışmayan Wi-Fi için.

Ancak yakında, havayolları en azından uçak Wi-Fi’sini ödeyen ancak asla alamayan yolculara geri ödeme yapmak zorunda kalabilir. Havayolları ayrıca bagaj, aile, uçuş değişikliği ve iptal ücretleriyle ilgili yeni bir şeffaflık düzeyine zorlanabilir. Biden yönetimi teklif ediyor bir dizi yeni düzenleme rei’yen havayolu ücretlerinin vahşi batısında ve bir nebze daha fazla tüketici koruması getiriyor.

Geri ödeme kuralı, havayolu müşterileri tarafından ödenen ancak teslim alınmayan diğer hizmetler için de geçerli olacaktır (örneğin, zamanında kontrol edilen bagaj teslimi). Ve daha geniş kapsamlı teklif, hava yolu şirketlerinin ve üçüncü şahıs seyahat sitelerinin, biletlerin satın alınmasından önce çanta, küçük çocuklarla uçma ve iptaller veya uçuş değişiklikleri ile ilgili ücretler dahil olmak üzere ücretleri “açıkça açıklamasını” gerektiren kuralları içeriyor.

ABD T’den Pete Buttigieg, “Havayolu yolcuları, bir bilet satın almadan önce uçuşlarının tam ve gerçek maliyetini bilmeyi hak ediyor” dedi.ulaşım SUlaştırma Bakanlığı’nda sekreter Basın bildirisi. Önerilen bu yeni kural, havayollarının ücretler konusunda müşterilere karşı şeffaf olmalarını gerektirecek ve bu da yolcuların bilinçli kararlar vermesine ve paradan tasarruf etmesine yardımcı olacak” dedi.

Önerilen ilgili kurallar, havayollarının seyahat kredisi, süresi dolmayan kuponlar veya c nedeniyle uçuşları kaçıran kişilere tam para iadesi sağlamasını zorunlu kılacaktır.ovid veya diğer bulaşıcı hastalık. Havayollarının ayrıca, bir uçuş önemli ölçüde değiştirildiğinde veya iptal edildiğinde, uçuş iadesi alma hakları olduğunda yolcuları “önceden bilgilendirme” zorunluluğu olacaktır.

Bağlam için: DOT kısa süre önce iptal edilen uçuşlar için geri ödemelerde aşırı gecikmeler için 10 havayolunu araştırdı. Ve dairenin basın açıklamasına göre, teşkilat şimdi “onlara karşı icra takibi başlatıyor”.

Tüm havayolu iyileştirmeleri, tüketicinin korunmasına ve ekonomik rekabete odaklanan daha önceki bir Biden yürütme emrine yanıt olarak geldi. Ve gelecek kurallar hakkında hisleriniz varsa, fikrinizi dile getirebilirsiniz. Halk yorum açık önümüzdeki 60 gün için. Yine de çok heyecanlanmayın, kuralların tekliften gerçeğe dönüşmesi aylar alabilir.genel-7