Google Lens’i daha önce kullanmadıysanız, bu, telefonunuzun kamerasıyla bir öğeyi taramanıza ve AI görüntü analizini kullanarak İnternet’teki nesne hakkında bilgi aramanıza olanak tanıyan bir uygulamadır. Ve şimdi, insanlar olarak 9to5Google benekli, Google, Lens uygulamasına yeni bir özellik sunuyor.

Görünüşe göre teknoloji devi, Lens uygulamasının Android sürümüne, taranan bir nesneyi veya bir resmi doğrudan Google Görsel Arama ile aramanıza olanak tanıyan yeni bir düğme sunuyor.

Yeni özelliğe sahipseniz, bir resmi Google Lens ile analiz ettikten sonra, sağ alt köşede, resmin hemen altında, üzerinde bir küre ve bir büyüteç bulunan yeni bir dairesel düğme görmelisiniz. Dokunduğunuzda, uygulama Google Görsel Arama’yı açacak ve analiz edilen resimle ilgili arama motorundan gelen sonuçları size gösterecektir.

Bu, birçok kullanıcının Lens ile çalışmak yerine hala Google Görseller’i tercih ettiği gerçeğine bir yanıt olabilir. Yeni özellik, Lens sonucunu denemenize ve ardından her şey başarısız olursa eski güvenilir görüntü aramasına geçmenize olanak tanır.

Şimdi, Google’ın yeni özelliği kullanıma sunmaya devam ettiğini unutmayın, bu nedenle kullanabilmeniz için bir süre beklemeniz gerekebilir. Lens’teki yeni Google Görsel Arama düğmesi muhtemelen iPhone’lara da gelecek, ancak şu anda kesin olarak söyleyemeyiz.telefon-1