Apple, iOS’un yeni bir sürümü ve yeni bir iPhone piyasaya sürüldüğünde, eski cihazların performansını azaltmakla defalarca suçlandı. Apple, yeni iPhone 14 ve iOS 16’nın piyasaya sürülmesiyle tekrar bu tür suçlamalarla karşı karşıya.

Birkaç kullanıcı nasıl olduğu hakkında şikayet etmek için Twitter’a gidiyor pil ömrü ve pil sağlığı, eski iPhone’larını güncellediklerinden beri düştüiPhone 13 serisi ve iPhone 12 serisi gibi, cihazlarını güncellediklerinden beri.

Genellikle, eski cihazlar yeni bir işletim sistemi aldıklarında bir darbe alır. Ancak, gibi şeyler pil yönetimi ve RAM yönetimi birkaç hafta içinde normal hale gelir. Bunun temel nedeni, iOS’un arka planda birkaç görevi yerine getirmesidir. Bu görevler, dosyaları, fotoğrafları, uygulamaları, uygulama verilerini ve daha fazlasını yeniden endekslemeyi içerir. İPhone’unuzun piline bu tür bir darbe, özellikle Apple’ın iOS 16 gibi yıllık amiral gemisi yazılım sürümlerinde dikkate değerdir, çünkü bunlar çok büyük güncellemelerdir.

Yeni iOS 16 ile kullanıcılar, yeni güncellenen cihazlarındaki pil yönetiminin zayıf olmaya devam etmesinden şikayet ediyor.

Reddit ve Twitter dahil olmak üzere herhangi bir sosyal medya platformunda hızlı bir arama, iPhone kullanıcılarının binlerce şikayetini ortaya çıkaracaktır. Bu kullanıcıların tümü, iPhone pil ömrünün o zamandan beri önemli bir darbe aldığını söylüyor. iOS 16’yı yükleme iki hafta önce.

Ve elbette, Apple’ın iPhone 14 satışlarını artırmak için eski iPhone’larda pil ömrünü bilerek azalttığına dair bir dizi komplo teorisi var.

Çok iyi olabilecek başka bir komplo teorisinde, bir dizi içerik oluşturucu Instagram ve YouTube gibi sosyal medya platformlarına gitti ve kameralarının nasıl çalıştığını paylaştı, çoğu zaman açıklanamayan bir şekilde öne çıkanları havaya uçurdu.

Bu, Apple’ın cihazlarına en çok güvenen insanları her döngüde hızlı bir şekilde yükseltmek ve yükseltmek için kullandığı bir hile olduğunu söyleyen komplo teorisyenlerini daha da ateşledi.

Apple, iOS 16 kullanıcılarının bu pil ömrü endişeleri hakkında henüz yorum yapmadı. Şirket, pil ömrü iyileştirmelerinden bahsetmeden iOS 16.0.2’yi halka yayınladı. Apple ayrıca şu anda iOS 16.1 beta testi yapıyor. Birkaç hafta içinde, ideal olarak bu sorunlarla ilgilenen bir güncelleme yayınlıyor olmalılar. Ancak, kullanıcıların önce güncelleme notunu iyice okumaları ve yalnızca yeni güncellemenin pil ömrünü iyileştirdiğini söylüyorsa güncelleme yapmaları gerekir.genel-5