Nasıl “Kommersant” yazıyor, ikonik iş sedan Toyota Camry, Rus otomobil pazarından ayrılacak. Bayilerdeki bu tür makinelerin stokları neredeyse kurudu ve St. Petersburg’daki yarım yıldır atıl olan fabrika kapanacak.

C-sınıfından daha uygun fiyatlı Corolla’nın arka planına karşı Camry’nin yüksek satışları, başarı ile değil, ilkinin yerelleştirilmesiyle açıklanıyor. Buna ek olarak, Camry taksi şirketleri tarafından toplu olarak satın alındı ​​- bugün hala Moskova, St. Petersburg ve Rusya’nın diğer büyük şehirlerindeki “iş taksilerinde” görülebilirler. Şimdiye kadar sadece Kia K5 Japon efsanesinin başarısını tekrarlayabildi.Avtostat’tan Sergey Udalov, Çinli otomobil üreticilerinin boş bir niş fark edecek ve D segmenti sedanlarını sunacak olan Camry’nin yerini almasına yardımcı olacağına inanıyor.

Teorik olarak Camry’nin değiştirilmesi, diğer şeylerin yanı sıra, sedanların daha anlaşılır bir ürün olarak yüksek kalıntı değerine ve bu segmentte SUV’lardan daha uygun bir taksi aracına duyulan ihtiyaçtan kaynaklanabilir.


Sergey Udalov

Daha önce Toyota’nın altı ay önce üretimi durduran St. Petersburg’daki tesisini kapatacağı biliniyordu. Bu karar, şirketin gelecekte bu sitede araba montajına devam etmek için gerçekçi bir fırsat görmemesi gerçeğinden kaynaklanmaktadır.genel-22