İçeriden doğrulanmış bir Dijital Sohbet İstasyonuna göre, Xiaomi 13 Ultra akıllı telefonun piyasaya sürülmesi bu yıl beklenenden çok daha erken gerçekleşecek. Aynı zamanda Xiaomi 12S Ultra, yaz ortasında Çin’de piyasaya sürüldü.

Kod adı M1 olan Xiaomi 13 Ultra, Digital Chat Station’a göre geliştiricilerin konseptten cihazın son biçimine geçtiği Yeni Ürün Tanıtımı (NPI) aşamasına girdi.

IT Home, Xiaomi 13 Ultra’nın sunumunun, yeni Snapdragon 8 Gen 2 tek çipli sistemin duyurulmasıyla eş zamanlı olarak bu yılın Kasım ayı başlarında gerçekleşebileceğini iddia ediyor.Bu yılın Temmuz ayında, Xiaomi’nin kurucusu ve Xiaomi Group’un Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Lei Jun, Çin sosyal ağı Weibo’da Xiaomi 13 Ultra’nın dünya çapında piyasaya sürüleceğini açıkladı.

Bir inçlik Sony IMX989 sensörünü kullanmaya ek olarak, Xiaomi 13 Ultra’nın Xiaomi 12S Ultra hızlı şarjın eksikliklerini tamamlaması ve 100W veya daha fazla ultra hızlı şarj ile donatılması bekleniyor.

Daha önce Digital Chat Station, Redmi K50 ve Xiaomi 12’nin özelliklerini ve çıkış tarihlerini doğru bir şekilde açıklayan ilk kişiydi.genel-22