Galaxy S22 serisi amiral gemisi telefonlar, 2022’de alabileceğiniz en güvenilir cihazlardan bazıları. Ne yazık ki bu, Google’ın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’larının aksine. Bununla birlikte, hem Samsung hem de Google’ın sunabileceği bir ton değer olsa da, hiçbir şirket “kusursuz” bir telefon yapmayı başaramadı, bu pek de şaşırtıcı değil – mükemmel telefon yok…Her neyse, soracak olursanız, Galaxy S22 serisindeki belki de en büyük problemin ya da en azından Galaxy S21’e kıyasla en çok dikkat çekenin, Samsung’un amiral gemilerinin yüksek hızda çekilen bazı fotoğrafları aşırı pozlama eğiliminde olması olduğunu söyleyebilirim. – kontrast senaryoları. Öte yandan, Google’ın Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’ları, ele alınması gereken bir dizi yazılım ve donanım sorunu nedeniyle sorun yaşıyor. Peki, bunun nedeni yeni iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesinden kaynaklanan baskı olsun ya da olmasın, her ikisi de Samsung ve Google, uzun süredir piyasada olmayan mevcut amiral gemisi telefonlarındaki en büyük sorunları nihayet ele alıyor.

Tabii ki, zamanlama bir tesadüf olabilir, ancak yine de Android’in iyileştirme ve yeni iPhone’larla rekabet etme çabasından bahsetmek için harika bir fırsat. Her ne kadar burada sahip olacağım ana eleştiri ne kadardır bu oldukça bariz eksiklikleri gidermek için Samsung ve Google’ı aldı!

Hadi bir bakalım…

Hiç olmamasından çok daha iyi: iPhone 14’ün piyasaya sürülmesi için tam zamanında gelen Android 13, 11 ay boyunca kullanıcıları rahatsız eden Pixel 6 hatalarının çoğunu düzeltir

Pixel 6 ve Pixel 6 Pro ile ilgili hikaye oldukça açık olduğu için Google ile başlayalım – en azından telefonlarda neyin yanlış olduğu konusunda…

kullanan biri olarak Birkaç haftadır Android 13’te Pixel 6 Pro, çok ve demek istediğim çok Pixel 6 Pro’nun genel olarak kararlı ve piyasaya çıktığından çok daha duyarlı bir telefon olduğunu bildirmekten memnuniyet duyuyorum!

  • Pixel 6 Pro’nun otomatik parlaklık özelliği sınıfında lider olmayabilir, ancak eskisinden çok daha kararlı
  • Parmak izi okuyucusu (Pixel 6’daki açık ara en can sıkıcı sorun) artık daha güvenilir ve eskisi kadar yavaş görünmüyor – çoğunlukla ince ayarlı animasyonlar sayesinde
  • Pixel 6 Pro’m şu anda rastgele donmuyor (bu zaten çok sık olmasa da)
  • Widget geçiş animasyonları artık çok daha tutarlı ve akıcı, bu da Pixel 6’nın daha yumuşak hissetmesine yardımcı oluyor (artık rastgele yenilenmiyorlar)
  • Fotoğraf çekme ve işleme artık daha tutarlı ve lansmanına göre biraz daha hızlı (eskiden tam bir karmaşaydı – çökebilir, telefonu yavaşlatabilir vb.)
  • Pixel 6 Pro’da Twitter ve Instagram gibi uygulamalar arasında gezinmek artık zaman zaman gergin olmak yerine her zaman olması gerektiği kadar sorunsuz

Her neyse, Android 13 gösterimli Pixel 6 Pro’mun nispeten kısa vadeli olduğunu söylememin nedeni, Pixel 6 Pro’yu artık ana telefonum olarak kullanmamam. Bunun nedeni, yaklaşık 2-3 ay önce daha güvenilir olanı kullanmaya geçmek zorunda kalmamdı. Sevdiğim iPhone 13 mini (çoğunlukla güvenilirlik ve boyut sayesinde).

Peki, Gerçektengeçişin nedeni, Google’ın Pixel 6 Pro’mda yaklaşık 10 aydır karşılaşmak zorunda kaldığım, şu anda ele alınmış gibi görünen yazılım sorunlarını ele almakta çok yavaş olmasıydı. asla var olmaması gereken veya şirketin en az yarım yıl önce ele alması gereken hataları düzeltmek için kitabım. Yine de Pixel 6 ve Pixel 6 Pro’nun artık güvenilir telefonlar olduğunu söyleyebilmek güzel!

Geç olması hiç olmamasından daha mı iyi?!

Samsung’un One UI 5 beta sürümü, Apple’ın iPhone 14 lansmanı için tam zamanında, ancak Galaxy kullanıcıları için çok geç olan en büyük iki Galaxy S22 sorununu düzeltiyor

Neyse ki Galaxy hayranları için, Samsung’daki sorunlar çok daha hafifti, ancak kesinlikle görmezden gelinecek sorunlar değildi. Sadece Google, hata çubuğunu gerçekten yüksek (veya düşük?)

Her neyse, Galaxy S22 serisi telefonlarla ilgili iki ana sorun, HDR söz konusu olduğunda yavaş animasyonlar ve tutarsız kamera performansıydı. Teknoloji meraklısı ve sızıntıcıya göre Buz EvreniEn son One UI 5.3 beta sürümünü çalıştıran, bilgisayarında animasyonlar Galaxy S22 Ultra şimdi her zamankinden daha pürüzsüz, bu harika bir haber. Ayrıca, akıcılık söz konusu olduğunda Galaxy’nin hala iPhone seviyesinde olmadığını da belirtiyor.

Ancak diğer, daha önemli düzeltme Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra’nın kamerasına geliyor. Bir OTA güncellemesi aracılığıyla cihazlarınıza ulaştığında, One UI 5, esasen yeni modelin geliştirilmiş fotoğraf HDR algoritmasını getirmeye yardımcı olacaktır. Galaxy Z Kat 4 ve Galaxy Z Flip 4, Samsung’un daha geleneksel amiral gemilerine!

Şu an aşina olmayanlar için, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4, Galaxy S22 Ultra’dan gözle görülür şekilde daha iyi fotoğraflar çekiyor, bu elbette Fold and Flip kullanıcıları için harika bir haber, ancak satın alanlar için hayal kırıklığı yaratıyor. Şubat ayında kamera merkezli Galaxy S22 Ultra…

Samsung kullanıcıları, Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4’ün Galaxy S22 Ultra’dan daha iyi fotoğraflar çekmesiyle hayal kırıklığına uğradı

2022 için katlanabilir Galaxy amiral gemileri ile daha kamera merkezli S serisi telefonlar arasındaki kamera farklılıkları karşılaştırmalardan sonra ortaya çıktığında, birçok Galaxy S22 hayranı şikayet etmek için Twitter’a gitti, anladığım kadarıyla. Ayrıca Galaxy S22 Ultra’yı satın almanın tüm amacının abartılı kamera sistemi olduğu düşünülürse, Galaxy S22 Ultra’mın Galaxy Z Flip 4’ten daha kötü fotoğraflar çektiğini öğrenmek beni heyecanlandırmaz.

Aslında “hangi Samsung amiral gemisi en iyi kameraya sahip?” sorusuna cevap vermek oldukça zor. şu anda. Ancak Samsung’un aynı yıl içinde birden fazla amiral gemisi telefonu piyasaya sürerek ve Galaxy Note’u iptal ederek kendisi için yarattığı zorluk budur.

Galaxy Z Fold 4 ve Z Flip 4’ün Galaxy S22 Ultra’dan daha iyi fotoğraflar çekmesi, akıllı telefon kameraları için hesaplamalı fotoğrafçılığın ve saf işlem gücünün büyük rolünü gösteriyor. Konu rafine fotoğrafçılık deneyimi olduğunda da sonunda Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5’in Galaxy S23 serisini geride bırakması şaşırtıcı olmayacaktır.

Galaxy S22, Pixel 6 ve iPhone 14 hataları: Samsung ve Google’ın Apple’ın zamanında yaptığı hata düzeltmeleri ve yazılım güncellemeleri örneğini izlemesi gerekiyor

Sonuç olarak, en önemli iki Android telefon üreticisinin eski hatalar ve sorunlarla ilgilenmesi harika. Burada sahip olduğum sorun, tam olarak Pixel 6 ve Galaxy S22 serisinin sahip olduğu hataların ve sorunların artık… süper yaşlı.Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, Ekim 2021’de tamamen piyasaya sürüldü, yani Google’ı aldı neredeyse bir yıl ve Android’in yepyeni bir sürümü Şirketin şu anda üzerinde tam kontrole sahip olduğu iki amiral gemisi telefonunu düzeltmek için (Google, Pixel 6 için yazılım ve donanım yapar).

Öte yandan Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra bu yılın Şubat ayında çıktı ve bu da onları sekiz aylık yapıyor. Bu arada Samsung, Galaxy S22 Ultra’da ilk gün keşfettiğimiz kamera sorunlarını gidermek için yazılım güncellemesi göndermek üzere. tam halimize göz atabilirsiniz Galaxy S22 Ultra incelemesi.

Her neyse, hikayeyi tam bir döngüye sokmak için şunu belirtmeliyim ki, iPhone 14 Pro, bir haftadan biraz fazla bir süredir satışta. Bu arada, bazı oldukça ciddi hatalar ve sorunlar keşfedildi, ancak Apple çok hızlı tepki verdi ve birkaç gün önce, lansmandan hemen sonra ortaya çıkan hataları düzelten ikinci güncellemeyi iPhone 14 Pro’ma yükleyebildim.

Bu nedenle, Google ve Samsung’un iPhone 14 serisinin piyasaya sürülmesi için tam zamanında mevcut telefonlarını daha iyi hale getirmek için kasıtlı olarak bekleyip beklemediklerini bilmiyorum, ancak yazılım güncellemeleri, hata düzeltmeleri ve özellikle söz konusu olduğunda Cupertino’dan kesinlikle bazı ipuçları alabilirler. bunların ne kadar hızlı ele alınması gerektiği.

Çünkü 600-1.200$’lık telefonunuzun iyi olması, hatta kullanılabilir olması için 8-11 ay beklemek… yeterince iyi değil.

telefon-1