Büyük Teknoloji, enerji krizi, AB telekomünikasyon şirketleri ortak ağ maliyetleri için çağrı yapıyor

Deutsche Telekom, Orange, Telefonica ve diğer 13 Avrupalı ​​telekom sağlayıcısı, Büyük Teknoloji enerji krizini ve AB iklim değişikliği hedeflerini gerekçe göstererek ağ maliyetlerini paylaşmak.

Çağrı, Avrupa Komisyonu’nun teknoloji şirketlerini 27 ülkede 5G ve fiber kabloların dağıtımı için ödeme yapmaya zorlayabilecek bir yasama önerisi yapmadan önce her iki taraftan da geri bildirim almaya hazırlanırken geldi. Avrupa Birliği.

Şirketlerin üst düzey yöneticileri yaptığı açıklamada, altyapıya yılda yaklaşık 50 milyar avro (48.5 milyar dolar) yatırım yapan sektörün daha fazla kaynağa ve acilen ihtiyacı olduğunu söyledi.

Ayrıca Okuyun

TikTok'un ABD'deki kampanya bağış toplama kampanyalarındaki siyasi hesapları doğrulamayı neden planladığı burada
ABD temyiz mahkemesi, Big Techamp39'ın çevrimiçi konuşmayı düzenleme hakkını reddetti

“Planlama ve yapım işlerinin maliyetleri artıyor. Örneğin fiber optik kablo fiyatları 2022’nin ilk yarısında neredeyse iki katına çıktı. Aynı şekilde enerji fiyatlarındaki ve diğer girdi fiyatlarındaki artışlar da bağlantı sektörünü vuruyor.” dediler.

“Zamanında eylem bir zorunluluktur: Avrupa tüketici internetinin sunduğu birçok fırsatı kaçırdı. CEO’lar, artık metaverselerin yaşı için hızla güç oluşturmalı” dedi.

“Bunun gerçekleşmesi ve zaman içinde sürdürülebilir olması için, en büyük trafik üreticilerinin şu anda Avrupa ağlarına yükledikleri büyük maliyetlere adil bir katkı yapması gerektiğine inanıyoruz” dediler.

Açıklamaya imza atan diğer imzacılar arasında Vodafone, Bouygues Telecom, KPN, BT Group, TİM GrubuTelia Company, Fastweb ve Altice Portekiz.

Avrupa’nın telekom operatörleri, Alphabet’in Google, Meta ve Netflix İnternet trafiğinin yarısından fazlasını oluşturuyor ve altyapı yükseltme maliyetinin bir kısmını karşılaması gerekiyor.

Big Tech, içeriği daha verimli bir şekilde sunmak için ekipman ve teknolojilere zaten yatırım yaptıklarını söyleyerek bu tür talepleri reddetti.

FacebookheyecanLinkedin
genel-9