Geceleri bir arabada iki kişi.

Victoria Moroles ve Noah Segan Kan Akrabaları.
resim: Titreme

Aynı zamanda sıcak bir kucaklama hissi veren bir korku filmi izlemek istediyseniz, izlemelisiniz. aramak Kan Akrabaları. Yazar, yönetmen ve yıldız Nuh Segan (ilmek yapıcıBıçak Çıkar) oynar Kendisinin gelmiş geçmiş en havalı adam olduğunu düşünen Francis adında bir vampir. Deri ceket giyiyor, eski bir araba kullanıyor, Amerika’yı boydan boya geçiyor, ve bazen vücutlarındaki kanı emerek insanları öldürür.

Ancak Jane hayatına girdiğinde her şey değişir. Jane (Victoria Moroles), son derece insan olan annesi yakın zamanda ölen ve diyelim ki 15 yıl dokuz ay önce bir vampirle yatmış olabilecek 15 yaşında bir kızdır. Çiğ et istemesi ve bolca güneş kremi sürmesi de Francis’in babası olduğunun ipuçları. Onun havalı olduğunun farkına varmak-Adamın ölümsüz bir vampir olarak hayatı kökten değişiyor olabilir, ilk başta Francis için korkutucu ama sonunda onu benimsiyor ve o zaman işler gerçekten ilginçleşiyor.

İle birlikte Kan AkrabalarıSegan ihraç ediyor—mümkün olan en eğlenceli, ileriye dönük şekilde—how bir insan ebeveyn olunca değişir. Sadece hayatlarını değil, kim olduklarını da. Francis nihai sonsuza kadar çocuktur. Kelimenin tam anlamıyla büyümüyor, bu yüzden duygusal olarak olgunlaşması gerektiğini hiç hissetmedi.. Ancak yıllarca ve yıllarca (ve yıllarca) yaşam deneyimi onu benzersiz bir şekilde yetenekli bir baba yapar. Bununla uzlaşmak istediğinden değil.

Ama öyle ve filmin vampir gereksinimlerini dengeleme şekli cinayet ve güneşten uzak durmak gibi yaşam gereksinimleri ile (okul, para) hem zeki hem de sevimlidir. Senaryoda eğlenceli işler varçoğu kişinin bile öldüğü çevreler ve tavizlersert vampir hayranları geldiğini göremeyecek. Ve hepsi işe yarıyor çünkü Moroles ve Segan’ın harika bir kimyası var. Bir baba ve onun asi genç kızından beklenebileceği gibi, aralarında inandırıcı bir gerilim ve şefkat vardır.

Bu arada, birkaç şok edici ve şaşırtıcı istisna dışında vampir olayı yavaş yavaş daha az önemli hale geliyor. Bunun yerine, karakterler ve film için daha dikkatli bir şekilde önemli hale gelen şey, Francis’in tarihidir. Nerede büyüdüğü, nasıl vampir olduğu ve hala yanında taşıdığı Yahudi kültürü hakkında ipuçları alıyoruz. Francis dinini düzenli olarak uygulayacak bir tipe benzemiyor ama bu onun günlük yaşamının büyük bir parçası–ve seçim, icrasıyla birlikte, karakteri çok sevecen, zenginleştirici bir şekilde insanlaştırıyor. Segan’ın filmini birçok türün tam dengesi gibi hissettiren birçok özel ve iyi karardan biri.

Segan’ın birçoğunu bir filmde ilk kez yaptığı bu kadar çok rolü oynamasının tek dezavantajı, Kan Akrabaları gösterişli değil. Çoğunlukla, gerçek bir gerçek, orta tarzdaki film yapımcılığı daha çok karakter ve hikayeye odaklandı. Bu yüzden ekrandan size atlamasa da, sadece insanlığıyla sizi kazanmak zorunda. Hangisi yapar. Görünüşe göre, genellikle şiddet içeren bir tür alıp içine ebeveynlik ve yaşam deneyiminin bir incelemesini doldurmak, farklı, unutulmaz bir film yapmak için güzel bir yol.

Kan Akrabaları Fantastik Fest 2022’de dünya prömiyerini yaptı. Shudder tarafından üretildi ve yakın gelecekte kesinlikle buharlı hizmetinde olacak.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları sürümler, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7