Xiaomi, önümüzdeki Salı günü kendi ülkesinde Xiaomi Civi 2’yi tanıtacak. Orta sınıf akıllı telefonun bize Redmi veya Poco modeli olarak geleceğine dair söylentiler olmasaydı bu kadar ilginç olmazdı. Öyleyse Xiaomi tarafından yayınlanan ön bilgilere yakından bakalım.

  • Xiaomi, CIVI 2’yi 27/09/22’de sunuyor
  • Xiaomi’nin kendisi ilk teknik verileri alay ediyor
  • Küresel lansman son derece olası kabul ediliyor

Xiaomi Civi 2, Çin lansmanından önce ilk işaretleri gösteriyor

“CIVI” markasının ne anlama geldiğini anlamak için tam bir yıl önce Xiaomi, giriş seviyesi etiketi “CC”ye küçük bir resim güncellemesi yaptı. Marka yükseltildi ve bundan sonra özellikle orta sınıftaki genç bir hedef kitleye odaklanıldı. Hem CC serisi hem de ilk Civi akıllı telefonlar küresel pazara yönelik olmadığı için bu konuda pek haber yapmadık. Ve mevcut söylentilere göre, Salı günü için planlanan Xiaomi Civi 2 ile tam olarak bu detay değişti. Bize ya Redmi ya da Poco modeli olarak geleceği söyleniyor.

üzerinde Sina Weibo bu arada şirket, ilk bilgilerle ekonomik değil ve değerinin ne olduğunu gösteriyor. Yeni iPhone 14 Pro (Max) gibi ekranın ortasına yerleştirilmiş her biri 32 megapiksel kameralı çift ön kamerayı zaten biliyoruz. Ama lütfen hemen sevinmeyin: Bu, Apple’ınki gibi bir “Dinamik Ada” işlevi değildir. Xiaomi Civi 1S halefinin diğer ayrıntıları, toplam 4.500 mAh kapasiteli yerleşik bir pil tarafından yeterli enerjiyle sağlanan yerleşik bir Snapdragon 7 Gen 1’dir. Şirkete göre 40 dakika içerisinde yüzde 0’dan yüzde 100’e kadar şarj edilebiliyor. Bunun için pakette bulunan 67 watt’lık bir güç kaynağı sorumludur.

Başka bir poster zaten arkadaki üçlü kamera ve Xiaomi Civi 2’nin mevcut dört rengi hakkında bilgi veriyor. Siyah, beyaz, pembe ve açık mavi renklerin yanı sıra kamera dizisi, mevcut Xiaomi’den bize zaten tanıdık geliyor. 12 serisi önce. Bununla birlikte, mevcut malzemenin daha ayrıntılı bir incelemesi altında, üst dairesel işaretli merceğin arkasında iki yerleşik kamera görüyoruz. Üçüncüsü, sol altta ve çift LED flaş, her zamanki gibi, sağ altta, genel dikdörtgen kamera birimi içinde.

Aslında Xiaomi, Civi 2’ye Sony IMX766 görüntü sensörünü temel alan 50 megapiksellik bir ana kamera yerleştirdi. Diğer iki kameranın çözünürlüğü ise henüz bilinmiyor. Ama ben olsam bu konudaki iddiamı düşürürdüm. 7.23 milimetre kalınlığında ve 171.8 gram ağırlığında olan Civi 2, Dolby Atmos sesli stereo hoparlörlere de sahip olacak. En geç 27 Eylül saat 14:00’e (Asya saati) kadar daha fazla bilgi sahibi olacağız.genel-27