Nvidia, bu haftanın başlarındaki büyük Windows 11 22H2 özellik güncellemesinin ardından PC oyun performansıyla ilgili şikayetlere hızlı bir şekilde yanıt verdi. Nvidia e-postayla gönderildi Tom’un Donanımı Son zamanlarda internette tartışılan çeşitli gecikme ve kekemelik sorunlarının arkasındaki sorun(lar)ın yeni bir Beta güncellemesi ile çözüldüğünü söylemek. Temel tekniklere girmeden, Nvidia GeForce Experience yazılımı yaygın ıstırabın suçlusuydu.

İçinde destek makalesi ‘Microsoft Windows 11 2022 Güncellemesine yükselttikten sonra daha düşük performans’ olarak adlandırılan Nvidia, Windows 11 22H2 sorunlarını anlatıyor ve gecikme ve kekemelik dolu oyun sorunları için bir çözüm sunuyor.

Yazma sırasında, Nvidia tarafından sağlanan düzeltmeyi uygulamak için iki yöntem vardır, ancak şimdilik ‘Beta’ yazılımının yüklenmesini gerektiriyor. İlk olarak, Nvidia GeForce Experience v3.26 Beta yükleyicisini şu adresten manuel olarak indirebilirsiniz: burada (yeni sekmede açılır) (yürütülebilir dosyaya doğrudan bağlantı), ardından kuruluma devam edin. Alternatif olarak, sahip olduğunuz GeForce Experience uygulamasını çalıştırabilir ve bu güncellemeyi uygulayabilirsiniz. Bu ikinci yöntemi izlerseniz, yerleşik güncelleyicinin Beta’yı görmesi ve uygulaması için ayarlara gitmeniz ve ‘Deneysel Özellikleri Etkinleştir’ seçeneğini seçmeniz gerekeceğini lütfen unutmayın.

Nvidia Windows 11 sorunları çözüldü

(İmaj kredisi: Nvidia)

Beta yazılımı yüklemeye hevesli değilseniz Nvidia, önümüzdeki hafta Nvidia GeForce Experience 3.26’nın Beta olmayan bir sürümünü sağlayacağını söylüyor. Yeni GeForce aksesuar uygulaması, 26 Eylül’den itibaren haftada yeni bir GeForce Game Ready Sürücüsü ile birlikte teslim edilecek.genel-21