Kara Panter: Wakanda Forever'da Florence Kasumba, Angela Bassett ve Danai Guira.

resim: Marvel Stüdyoları

haftalar kadar Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda kısaldıkça, en büyük soru, ardından ne tür bir film elde ettiğimizdir. Chadwick Boseman’ın geçen. Meta düzeyde, filmin karakterleriyle ilgili olacağını biliyoruz. tepki göstermek ve gerçek hayattaki oyuncu kadrosunun ve ekibin nasıl hissettiğine benzer şekilde, krallarının kaybıyla uzlaşmak filmi yapmak. Ancak yönetmen-yazar Ryan Coogler, Kasım filminin şu anki yinelemesinin orijinal filmden büyük bir ayrılma olacağını düşünenler için durumun gerçekten böyle olmadığını söyledi.

Ile konuşmak İmparatorluk DergisiCoogler açıkladı Wakanda’nın temel soru şu olurdu: “Görünüşte aşılmaz olasılıklar karşısında nasıl devam edersiniz?” Boseman (ve ek olarak T’Challa) hayattayken, bu soru aynı zamanda Coogler’ın son filminkine “ruhsal olarak çok benzer” olduğunu söylediği orijinal perdesini de yönlendirdi. Boseman’ın ölümünün ardından, soru filme yön vermeye devam etti, ancak yeni bir ışık altında, Coogler’ın “kardeşimizi kaybettiğimizde çok alakalı hale geldiğini” kabul etmesiyle. Bir grup olarak oyuncu kadrosunu ve baş şarkıcı olarak Boseman’ı karşılaştırarak, filmi yapmanın, orijinal 2018 filminden bile daha fazla yeteneklerini öne çıkaracak bir film yapmasını gerektirdiğini sürdürdü.. “Fya da ben, uğraştığımız şeyin ışığında, ‘Hala oraya çıkıp şarkı söyleyebilecekleri bir şarkıyı nasıl bulabilirim?’ gibiydi.”

İle birlikte Sonsuza Kadar Wakanda şimdi kızkardeş Shuri (Letitia Wright), anne Ramonda (Angela Bassett) ve partner Nakia (Lupita Nyong’o) dahil olmak üzere T’Challa’nın yardımcı oyuncu kadrosuna odaklanıyor. Nyong’o, özellikle Coogler’ın ona filmin ilk amacının ne olduğunu söylemesi ışığında korktuğunu itiraf etti. “Onu bir kez kaybettiğimizde, devam edebileceğimiz düşüncesi benim için anlaşılmazdı” dedi. Coogler, Boseman ve T’Ch’i onurlandıracak bir film için vizyonunu açıkladığında bu korkular daha sonra yatıştırıldı.herkesla, “tamamen doğru ve güzel. Sonunda gözyaşlarına boğuldum.”

Ayrıca Winston Duke, Michaela Coel ve Tenoch Huerta, Kara Panter: Sonsuza Kadar Wakanda 11 Kasım’da sinemalarda olacak.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleneceğini kontrol edin hayret ve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var DC Universe film ve TV’deve hakkında bilmeniz gereken her şey Ejderha Evi ve Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri.genel-7