Netflix, Night School Studio tarafından yaratılan popüler doğaüstü gizemli gerilim oyunu Oxenfree’yi oyun listesine ekliyor. Oxenfree: Netflix Edition, Netflix abonelerinin iOS ve Android cihazlarda indirilebileceğini duyurdu. Tudum küresel hayran etkinliği Cumartesi günü. Oyunun lansmanı, Netflix’in Night School Studio’yu satın almasından bir yıl sonra geliyor.

Oxenfree ilk olarak 2016’da piyasaya sürüldü ve Night School’un ilk oyunuydu. Oyunun Netflix sürümü, reklam veya uygulama içi satın alma içermez ve ayrıca yerelleştirme desteği ekler.

Oyun, oyuncuların yeni üvey kardeşi Jonas’ı terk edilmiş bir askeri ada olan Edwards Adası’ndaki bir gece partisine getiren asi bir genç olan Alex’in rolünü üstlendiğini görüyor. Ardından, arkadaş grubu istemeden adanın gizemli geçmişinden doğan hayaletimsi bir yarığı açmasıyla gece bir dönüş alır. Oyun boyunca oyuncular, adayı diyalog seçenekleriyle keşfederken Alex’in hikayesinin her yönünü seçerler.

Sean Krankel, “Oxenfree pek çok insan için çok özel bir oyun ve Netflix’te piyasaya sürülmesi, Alex’in hikayesini daha fazla kişiye – belki de oyun oynamayı seveceğini hiç düşünmemiş birine – tanıtmak bizim için gerçekten heyecan verici bir fırsat, dedi. Night School Studio’da kurucu ortak ve stüdyo direktörü, bir açıklamada. “Bir Netflix oyun stüdyosu olarak, Oxenfree: Netflix Edition’ı küresel bir izleyici kitlesine ulaştırmak için en iyi desteğe sahibiz. Topluluğumuz uzun süredir ek dillerde altyazı talep ediyor ve Oxenfree: Netflix Edition’ın bu sürümü, dünya çapındaki oyuncular için kendi yerel dillerinde gerçekten en iyi anlatım deneyimini sunuyor. ”

Öküzsüz konsept sanatı

Resim Kredisi: Netflix

Açılışta, oyun içi altyazılar Arapça, Çince (Basitleştirilmiş), Çince (Geleneksel), Hırvatça, Çekçe, Danca, Felemenkçe, İngilizce, Fince, Fransızca, Almanca, Yunanca, İbranice, Macarca, Endonezyaca dahil olmak üzere 30’dan fazla dilde mevcuttur. , İtalyanca, Japonca, Korece, Malayca, Norveççe, Lehçe, Portekizce (Brezilya), Portekizce (Portekiz), Rumence, Rusça, İspanyolca (Latam), İspanyolca (İspanya), İsveççe, Türkçe, Ukraynaca ve Vietnamca.

Netflix, son birkaç ay içinde akış hizmetinde bir avuç oyun yayınlamış olsa da, Oxenfree: Netflix Edition’ın eklenmesi, ilk şirket içi lansmanını işaret ediyor. Bu sürüm, Netflix’in oyun hizmetine daha fazla insanı çekmesinin bir yolu da olabilir; bu, özellikle yakın tarihli bir raporun Netflix abonelerinin %1’inden daha azının Netflix Oyunları ile ilgilendiğini ortaya koyduğu göz önüne alındığında, şirket için büyük olasılıkla önemli bir hedeftir.

Oxenfree: Netflix Edition şu adresten mobil cihazlarda indirilebilir: netflix.com/oxenfree. Netflix’te oyun oynarken, iOS veya Android cep telefonundaki kullanıcılar, indirmek için herhangi bir oyunu seçebilecekleri özel bir oyun satırı görecekler. Android veya iOS tablet kullanan aboneler, özel bir oyun satırı görecek veya kategoriler açılır menüsünden indirip oynayabilecekleri oyunları seçebilecekler.

Netflix, yıl sonuna kadar platformunda 50’den fazla oyun bulundurmayı planlıyor. Şirket, oyun hizmetini Kasım 2021’de başlattı ve her ay kataloğuna yeni oyunlar ekliyor. Başlıklar şu anda ücretsizdir ve herhangi bir uygulama içi satın alma içermez.genel-24