Ford olağandışı bir kıtlıkla karşı karşıya. The Wall Street Journal’dan alıntı yapan Carsoops’a göre otomobil devinin isim levhaları tükendi ve teslimatları erteledi.Kaynaklara göre Ford, şirketin yeterince logo ve model isim plakasına sahip olmadığı için bazı araba modellerinin teslimatlarını ertelemek zorunda kaldı. Kıtlık, Amerikan üretici için F serisi manyetikler de dahil olmak üzere bazı önemli modelleri etkiledi.

Ford yönetimi alternatif çözümler aradı, ancak bunları bulmak ilk başta düşünüldüğünden daha zor oldu. Özellikle üretici, 3D baskılı logoları geçici bir çözüm olarak test etti, ancak sonunda, bu tür isim levhalarının kalitesiz olduğu ortaya çıktığı için şirket bu fikri terk etti.

Ford ve diğer birçok üreticiye dış kaplama sağlayan Tribar Technologies’in, endüstriyel kimyasalları yerel kanalizasyon sistemine boşalttıktan sonra Ağustos ayında üretimi durdurmak zorunda kaldığı bildirildi. Kaynağa göre, sürüm çevreye önemli bir zarar vermedi ve şu anda Tribar tam kapasite çalışıyor. Bununla birlikte, üretimin askıya alınması, Ford’un karşılaştığı kıtlığın nedeni olabilir.

Geçen gün Ford, çeyreğin sonuna kadar şirketin stoklarında parça sıkıntısı nedeniyle bayilere gönderilemeyen 40.000 ila 45.000 arasında yeni araca sahip olacağını söyledi. İsim levhalarının eksikliğine ek olarak, üreticinin çiplere ve diğer önemli bileşenlere de çok ihtiyacı var. Analistlere göre tedarik sorunları 2024 yılına kadar devam edebilir.genel-22